Drugie urodziny księcia Archiego

Tradycją jest już publikowanie urodzinowym zdjęć członków rodziny królewskiej na ich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych. Dziś dwa lata kończy syn Meghan Markle i księcia Harrego, jednak na Instagramie Royal Family pojawiło się fotografia małego Archiego kilka dni po porodzie. Sussexowie wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili uhonorować małego jubilata w nietypowy sposób. Fotografia, na której dwulatek stoi tyłem trzymając balony pojawiła się na stronie fundacji Meghan i Harrego, archewell.com. Rodzice wykorzystali ten szczególny dzień do wystosowania wyjątkowego apelu:

"Nie moglibyśmy wymyślić wznioślejszego sposobu na uczczenie urodzin naszego syna"

Urodzinowe zdjęcie Archiego opatrzone zostało apelem, w którym Sussexowie zachęcają do wspierania akcji dotyczącej szczepień przeciwko COVID-19. Zamiast tradycyjnych życzeń, rodzice księcia podkreślili wdzięczność dla darczyńców oraz poprosili o wpłaty na rzecz państw, które nie są wstanie zapewnić swoim obywatelom wystarczającej ochrony przed wirusem:

Jesteśmy głęboko poruszeni tym, że przez ostatnie dwa lata czuliśmy Wasze wsparcie przy okazji urodzin Archiego. Wielu z was przekazuje datki na cele charytatywne z jego powodu, upamiętniając tę okazję poprzez ten wyjątkowy akt służby. To wszystko dzięki dobroci waszych serc. (...) Chociaż może nam się wydawać, że normalność jest już tuż za rogiem, musimy zdać sobie sprawę, że w większości krajów świata dystrybucja szczepionek jeszcze się nie rozpoczęła. Nie będziemy w stanie naprawdę wyzdrowieć, dopóki wszyscy nie będą mieli równego dostępu do szczepień. W związku z tym zapraszamy Was do wniesienia w to swojego wkładu. Nie moglibyśmy wymyślić wznioślejszego sposobu na uczczenie urodzin naszego syna. - czytamy na archewell.com