Książę Harry zagrał w sobotę w charytatywnym meczu polo w Ascot w hrabstwie Berkshire. Gorąco kibicowała mu amerykańska aktorka i modelka Meghan Markle. Wcześniej spekulowano na temat randek, podróży i wspólnie spędzonych świąt wielkanocnych pary, teraz Markle pojawiła się u boku ukochanego po raz pierwszy podczas oficjalnego wydarzenia. Niestety wyjazd do ukochanego spowodował, że Meghan Markle nie pojawiła się na imprezie znanej tenisistki. Przegapiła baby shower Sereny Williams. Ponoć są bardzo zaprzyjaźnione i często spędzają ze sobą czas. Początkowo Meghan Markle miała weekend spędzić w Miami, gdzie jej przyjaciółka, Serena Williams, organizowała baby shower. Megan zapowiedziała już swoją obecność i tenisistka bardzo liczyła na jej wsparcie. Plany pokrzyżował aktorce książę Harry który dostć spontanicznie zaprosił ją na macz, Meghan Markle w ostatniej chwili odwołała swój udział w imprezie.

Kim jest Meghan Markle?

Meghan Markle wychowała się w Kalifornii, zadebiutowała rolą agentki Amy Jessup w serialu Fringe, bardziej znana jest jednak jako Rachel Zane z produkcji Universal Cable Productions - Suits (W garniturach). Zagrała również m.in. w Remember Me, Horrible Bosses, The Candidate, Castle.

Markle jest także aktywna społecznie, jako ambasadorka World Vision Canada podróżowała do Rwandy, promując ideę dostępu do wody pitnej, pracowała dla organizacji One Young World, wspierając walkę ze współczesnym niewolnictwem i opowiadając się za równością płci, a we współpracy z kanadyjską marką Reitmans stworzyła kolekcję kobiecych ubrań.

Obecność Meghan Markle na oficjalnej imprezie to znak, że wybranka księcia Harrego została zaakceptowana przez królową Elżbietę II. To może dziwić, ponieważ Markle, podobnie jak księżna Kate, nie pochodzi z arystokratycznej rodziny, dodatkowo jednak nie urodziła się w Wielkiej Brytanii i jest rozwódką - w latach 2011-2013 była żoną producenta filmowego Trevora Engelsona.