Mauritius: wakacje

 „Najpierw Bóg stworzył Mauritius – a potem na jego podobieństwo stworzył raj”. Tak o wyspie pisał zauroczony nią Mark Twain. Miał rację. Mauritius przyciąga niczym magnes, to niezwykle popularna destynacja na wakacje, jest również jednym z najczęściej wybieranych pod inwestycje krajów. Czemu Mauritius zawdzięcza swoją popularność? Mauritius to tropikalny klimat, nieskazitelnie białe piaski plaż otoczone bujną roślinnością i turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, temperatury w sezonie do około 30 stopni.

Mauritius: wyjazd

Mauritius jest popularny nie tylko dzięki swojej tropikalnej faunie i florze. Staje się coraz bardziej znany jako miejsce do inwestycji. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się porzucić korporacyjną pracę i przenieść na Mauritius? Okazuje się, że Mauritius to raj - nie tylko przyrodniczy, ale i podatkowy. Opodatkowanie waha się od 0% (dywidendy generowane za granicą) do maksymalnie 15%. Nie ma podatku od spadków ani od majątku netto. Jest również znany z bardzo stabilnej sytuacji politycznej. To właśnie dlatego w ciągu ostatnich 10 lat  na Mauritius przeprowadziło się wielu zamożnych obywateli USA, Afryki Południowej i Europy. Podobną decyzję podjęła Agata Wojcik, z firmy Dream Home Mauritius. Agata na Mauritius znalazła swój drugi dom i pomieszkuje tam przez część roku.

Kocham Mauritius za jego piękno, ludzi, przyrodę, zapachy, owoce, zwierzęta i wodę. Nurkowanie i zachody słońca nad oceanem. Wiem, że mieszkanie na wyspie zmienia człowieka, bo daje namiastkę raju. Tak o Mauritius mówi Agata.

Mauritius rozkochał w sobie Agatę na tyle, że dziś zajmuje się wyszukiwaniem ofert na rynku nieruchomości, dla tych, którzy chcą kupić dom i przenieść się na tą rajską wyspę lub po prostu zainwestować w nieruchomość. Nie umie się do końca rozstać z Polską, także 

Mauritius: co zobaczyć

Dlaczego warto odwiedzić Mauritius? Mauritius to egzotyczna roślinność, wodospady, jeziora, szczyty wulkaniczne i rozległe pola trzciny cukrowej. Kuchnia – unikalna mieszanka wielu smaków - francuski croissant, indyjskie curry, najlepsze krewetki z białym winem i soczyste afrykańskie owoce o prawdziwie pełnym smaku. Mauritius to unikalna mieszanka różnorodnych klimatów, które jednak idealnie do siebie pasują. Po kilku dniach na Mauritius zrozumiesz skąd bierze się uśmiech na twarzach mieszkańców! Wystarczy gdziekolwiek rzucić hasło „Mauritius” i poczekać co powiedzą ci, którzy kiedykolwiek tam byli. Wielu turystów twierdzi, że to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Zobacz naszą galerię i przekonaj się co czeka na Ciebie na Mauritius. My już wpisałyśmy go na swoją podróżniczą listę marzeń!