Matt obiecał swoim dzieciom, że wróci do domu na początku września i słowa dotrzymał. Isabella, starsza z jego córek (mamą jest jego żona, Luciana Barroso), w lipcu obchodziła 3 urodziny i jak inne sławne dzieci (takie jak Shilo Nouvel - córeczka Brada Pitta i Angeliny Joli czy Suri Cruise, oczko w głowie Katie Holmes i Toma Cruise’a) właśnie rozpoczyna edukację. I to jest ten powód, który nie pozwolił Mattowi Damonowi na podróż do Deauville aby promować swój najnowszy film.

Po pierwszym pokazie grupa Warnera lakonicznie informowała o „ważnych zobowiązaniach” aktora. Musieliśmy czekać aż do wieczornej konferencji prasowej aby dowiedzieć się jaki sekret się za tym kryje. Gregory Jacobs ujawnił tajemnicę: „córka Matta bardzo chciała, aby Matt towarzyszył jej w pierwszym dniu szkoły”. Szalona! I trzeba mu przyznać – zrobił to, co każdy odpowiedzialny tata zrobiłby na jego miejscu. Poświęcił zobowiązania służbowe dla rodziny, po to, by być w tym ważnym dniu razem ze swoim dzieckiem.

Wszyscy wiedzą, że dla roli potrafi wiele poświęcić: na przykład przytyć 15 kilo do “Intryganta” po to by natychmiast je zrzucić, dla kilku scen kręconych do “Green House”. Jednak Matt wie także, kiedy powiedzieć stop – jeśli potrzebuje tego jego rodzina. Dwa lata temu, w trakcie promocji Ultimatum Bourne’a mówił o tym, że jego córka jest zawsze dobrym pretekstem, aby zrezygnować z siłowni… niedawno rodzina powiększyła się i mała Isabella ma teraz siostrzyczkę: Gia Zavela urodziła się w sierpniu 2008 roku.

Gwiazdorski tata Matt Damon jest w stanie wiele zaryzykować dla swojej rodziny. Nie boi się zawieść oczekujących go fanów, dziennikarzy, reżysera Steven Sonderbergha, który musiał sam bronić swój nowy film oraz siebie przed atakiem pytań w stylu: „Dlaczego Matt Damon nie przyjechał?”, „Czy George Clooney jest lepszym przyjacielem?”, ”Jakie łączą Was stosunki”? Steven Sonderbergh przyznał “Tak, George jest moim przyjacielem, ponieważ mogę odwiedzać go w jego domu. Matt Damon nigdy mnie do swojego nie zaprosił”. Producent Gregory Jacobs zapewnił zgromadzoną publiczność: Matt Damon uwielbia festiwal w Deauville, ale swoją córkę kocha bardziej”.