Mateusz Trąbka, znany lepiej pod pseudonimem Tromba, ma oryginalny styl, poczucie humoru i grupę znajomych, z którą regularnie bije wszelkie rekordy polskiego YouTube'a. Członek projektu Ekipa, którego liderem jest jego przyjaciel, Karol Wiśniewski (Friz), to aktualnie jeden z największych idoli polskiej młodzieży. Sprawdźcie, co wiemy na temat jego życia prywatnego i zawodowego.

Tromba - życie prywatne, wykształcenie, kariera

Mateusz Trąbka urodził się 14 kwietnia 1996 roku. Uczęszczał do XX Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Staffa w Krakowie, skąd pochodzi. Po maturze dwukrotnie rozpoczynał studia, ale postanowił przerwać naukę. Następnie planował kształcić się na trenera personalnego. Olbrzymi sukces projektu Ekipa spowodował jednak, że ostatecznie zdecydował się w całości poświęcić karierze twórcy internetowego i influencera. Tromba zaczynał od filmików o tematyce gamingowej, ale z czasem przerzucił się na tworzenie materiałów z tzw. prankami i oryginalnymi wyzwaniami oraz odcinki o tematyce lifestylowej.

Popularny youtuber jest w związku z Marią Ryskalą, znaną w sieci jako Marcysia. Oficjalnie przedstawił ją widzom w osobnym filmie zamieszczonym 24 września 2019 roku na swoim kanale na YouTube. Krótko potem dziewczyna Tromby na stałe dołączyła do Ekipy.

Tromba wkracza do świata muzyki - razem z Ekipą w czerwcu wydaje swoją debiutancką płytę. Album promowały do tej pory dwa popowo-trapowe single - "3kipa" i "Zaebyście". Ten drugi został zaprezentowany na żywo w programie Kuby Wojewódzkiego.

Tromba - zainteresowania

Tromba, podobnie jak Friz, był wielkim miłośnikiem gry miejskiej Pokémon Go. Dzięki temu też się poznali. Chłopacy wpadli na siebie kilka lat temu w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Od tego czasu zaczęli się ze sobą spotykać i nagrywać wspólne materiały. 

Jedną z największych pasji Mateusza są egzotyczne zwierzęta. Aktualnie posiada on dwa węże - Puszek i Okruszek mają nawet własny profil na Instagramie (@puszekokruszek_).

Jednym ze znaków rozpoznawczych Tromby są także jego liczne tatuaże. Pierwszy z nich, zdobiącą jego żebra różę wiatrów, zrobił sobie tuż po ukończeniu osiemnastego roku życia. Warto wiedzieć, że wzór ten nawiązuje także do innej pasji Mateusza, jaką są podróże.

Tromba - Instagram, YouTube, TikTok

Mateusz Trąbka jest aktualnie dziesiątą najpopularniejszą osobą z Polski w serwisie Instagram - jego profil (@trombabomba) śledzi na ten moment już przeszło 2,2 miliona użytkowników serwisu.

Podobnie jak pozostali członkowie Ekipy, Tromba cieszy się ogromną popularnością na YouTube - posiada blisko 2 miliony subskrypcji, a filmy na jego kanale wygenerowały w sumie już niemal 275 milionów wyświetleń.

Mateusz prowadzi także profil na TikToku (@trombabomba), gdzie ma już ponad 666 tysięcy obserwujących.

Zobacz najlepsze zdjęcia Tromby i jego dziewczyny już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Friz i jego Ekipa z pomocą Cleo nagrali płytę. Poznaliśmy termin premiery i okładkę