Mateusz Hładki: kariera

Mateusz Hładki to absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (obecnie Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii) Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w redakcji „Wiadomości" TVP, gdzie piastował różne stanowiska – począwszy od researchera, przez reportera, skończywszy na prowadzącym pobocznych wydań. W latach 2007-2009 był reporterem śledczym programu publicystycznego „Teraz MY" na antenie TVN. W przeszłości współpracował także z TVP Warszawa, Polskim Radiem i Radiostacją. 

Mateusz Hładki: „Dzień dobry TVN"

W 2014 roku Mateusz Hładki dołączył do obsady „Dzień dobry TVN", czym zdobył rozgłos i popularność. W redakcji jest specjalistą od gwiazd i świata show-biznesu. Na co dzień relacjonuje różne imprezy kulturalne i przekazuje widzom najważniejsze informacje i plotki o celebrytach. Czy w niedalekiej przyszłości planuje zostać prowadzącym śniadaniówki? Na to pytanie odpowiedział w rozmowie z Sandrą Hajduk w ramach cyklu „Fajny Facet"

„Wszyscy zadają to pytanie: «Czy chcesz być prowadzącym?» Kiedyś chciałem, a teraz myślę, że nie, bo myślę, że prowadzenie tego programu to wystawienie siebie na ogromny strzał. Nie wyobrażam sobie, ale też nie życzę, żeby ktoś oceniał gdzie bywam i gdzie zaparkowałem. (...) Do prowadzenia takiego programu trzeba mieć rodzaj osobowości, którego ja jednak nie mam. Kiedyś zarzucano mi, że jestem sztywny. Jak tak nie uważam. Ja po prostu jestem dziennikarzem, chcę być osobą zadającą pytania, a nie robiącą z siebie pajaca na antenie. (...) Uważam, że większość dziennikarzy zajmujących się w Polsce show-biznesem, pada na kolana przed polskimi gwiazdami. (...) Nie zadaje się trudnych pytań. Uważam, że idziemy po linii najmniejszego oporu. Uważam zresztą, że największym grzechem dziennikarza jest bycie infantylnym – zdradził. 

Mateusz Hładki: wiek, wzrost

Informacje, które bardzo ciekawią internautów. Mateusz Hładki urodził się 2 lipca 1986 roku – ma 35 lat (2021). Jak podają źródła, mierzy 197 cm wzrostu. 

Mateusz Hładki: metamorfoza – zdęcia kiedyś i dziś

Mówiąc o Mateuszu Hładkim, nie sposób zapomnieć o niezwykłej metamorfozie, jaką przeszedł od początku kariery. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest jednym z najprzystojniejszy mężczyzn w Polsce. Prezenter może pochwalić się przepięknym i umięśnionym ciałem, a na dodatek dobrym wyczuciem stylu i dużym powodzeniem wśród płci przeciwnej. Jednak nie zawsze tak było. W czasach licealnych musiał zmagać się z dużą nadwagą – ważył 40 kilogramów więcej niż teraz. Poprawę sylwetki zawdzięcza nie tylko siódmym potom wylanym na siłownii, ale także racjonalnej, zdrowej diecie. 

„A mówią, że dieta nie zmienia rysów twarzy! I mówią też, że podobno nie ma ludzi nieatrakcyjnych, tylko są tacy, którzy nie pracowali w TVN. Nie wiem, jak z tym drugim twierdzeniem, ale dieta i treningi czynią cuda! Zdjęcie z 2006 roku i z 2017! 11 lat! Pamiętam tamten dzień – byłem reporterem porannych i popołudniowych wydań „Wiadomości” w TVP1, a ta relacja dotyczyła projektów ustaw zaostrzających prawo dot. aborcji. Dziś inny jestem ja, inne są Wiadomości. Nie każda zmiana jest dobra. Moja metamorfoza! Zawsze walczę do końca, jeśli naprawdę mi zależy!” – przyznał. 

Hładki udowodnił, że determinacja, pragnienie i upór to klucz do sukcesu. W jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że jest dumny ze swojej metamorfozy. „Nie uważam, żebym osiągnął spektakularny sukces. Dla mnie sukcesem jest to, że skończyłem dziennikarstwo na UW, pracuję w zawodzie, mieszkam w mieście, które kocham, mam grono najbliższych ludzi, którzy w całości akceptują to, jaki jestem (...) Schudłem kiedyś 40 kilo – to jest mój sukces" powiedział dla portalu kobieta.pl. 

Zobacz także:

Kim jest Mateusz Hładki? Życie prywatne, Instagram

Mateusz Hładki rzadko chwali się swoim życiem prywatnym. Jak przystało na dziennikarza, na jego kontach w mediach społecznościowych przede wszystkim znajdziemy zdjęcia z przeprowadzanych przez niego wywiadów oraz eventów, na których gości. Jeśli chcecie być na bieżąco z jego poczynaniami w życiu osobistym, jak i zawodowym, to koniecznie zaobserwujcie profil Mateusza na Instagramie – @mateusz_hladki