Masturbacja kobiet

Masturbacja kobiet opiera się na pobudzaniu własnych narządów płciowych, najczęściej piersi, sutków, łechtaczki, waginy oraz odbytu w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej, która może, ale nie musi mieć postać orgazmu. Stymulacja może odbywać się za pomocą dłoni, przedmiotów codziennego użytku lub dedykowanych akcesoriów, na przykład: wibratorów, zacisków do sutków, warg sromowych i łechtaczki oraz kulek waginalnych.

Masturbacja może odbywać się świadomie lub nie, podczas snów erotycznych. Najczęściej towarzyszą jej myśli o podłożu seksualnym, wyobrażenia lub wspomnienia, które wywołują w ciele reakcję podniecenia. Masturbacja kobiet najczęściej odbywa się w okresie dojrzewania oraz w czasie przymusowej abstynencji wywołanej brakiem partnera seksualnego lub stanem zdrowia. Często jest jednym ze sposobów na rozładowanie stresu. Akt masturbacji jest naturalną czynnością o braku podłoża chorobowego, nie prowadzi do problemów psychicznych oraz fizycznych.

Masturbacja kobiet jest doskonałym sposobem na poznanie własnego ciała, jego wrażliwych na dotyk stref i ruchów, które sprawiają przyjemność. Pozwala na oswojenie się z własnym ciałem, pozbycie wstydu i podniesienie pewności siebie. Sam orgazm rozładowuje napięcie. Kobiety, które często się masturbują, są odważniejsze w kontaktach seksualnych z mężczyznami, stają się lepszymi kochankami i wiedzą, jak czerpać większą przyjemność własną ze zbliżeń damsko-męskich.

Masturbacja na oczach mężczyzny pobudzi go do dalszych igraszek w łóżku, a samą kobietę przybliży do osiągnięcia orgazmu.

Masturbacja u kobiet starszych sprzyja nawilżeniu pochwy i zapobiega pojawianiu się jej suchości. Poza tym pozwala na wydłużenie okresu jej aktywności seksualnej.

Masturbacja kobiet ponadto pozwala uniknąć infekcji szyjki macicy, ponieważ regularne poddawanie się rozkoszy, powoduje wzmożone produkowanie śluzu, który pomaga usunąć martwy naskórek i bakterie z wnętrza pochwy.

Masturbacja mężczyzn

Masturbacja u mężczyzn również służy daniu upustu podnieceniu, rozładowaniu napięcia seksualnego oraz poprawie samopoczucia. Jednak oni powodowani są najczęściej koniecznością wynikającą z braku partnerki.

Zobacz także:

Młodzi mężczyźni poprzez masturbację poznają swoje ciało oraz uczą się je kontrolować. Mogą ją wykonywać przy użyciu ręki lub gadżetów, przykładowo – sztucznej pochwy.

Masturbacja w przypadku mężczyzn nie wiąże się z żadnymi ubocznymi skutkami na tle zdrowotnym oraz psychicznym. Może nawet pomóc w uniknięciu raka prostaty.

Sposoby masturbacji kobiet

W przypadku kobiet sposoby oraz techniki masturbacji są wielorakie. Kobiety zdolne są do osiągania orgazmu trojakiego rodzaju: łechtaczkowego, pochwowego oraz odbytniczego.

Do stymulacji łechtaczki można użyć własnych palców, końcówki wibratora lub specjalistycznych zabawek erotycznych. Najlepiej robić to z wykorzystaniem specjalnego lubrykantu lub własnej śliny. Łechtaczkę można delikatnie pocierać, zataczać wokół niej koła lub lekko stukać. Istnieją odpowiednie akcesoria, które umożliwiają jej zaciskanie lub zasysanie. Pozycja, w której kobieta oddaje się rozkoszy jest dowolna, ale przede wszystkim powinna być wygodna. Do orgazmu łechtaczkowego można się doprowadzić również poprzez skierowanie w stronę łechtaczki strumienia wody z prysznica.

Orgazm pochwowy lub analny uzyskuje się najczęściej przy wykorzystaniu wibratora lub palców, które są kolejno wsuwane i wysuwane z otworów ciała. Ten sposób masturbacji przypomina stosunek odbywany pomiędzy kobietą i mężczyzną. W celu penetracji pochwy i odbytu można wykorzystać najróżniejsze przedmioty, ważne tylko, aby były bezpieczne dla zdrowia, a więc czyste i o kształtach, które nie podrażnią delikatnej błony śluzowej waginy.

Sposoby masturbacji mężczyzn

W przypadku masturbacji mężczyzn przebiega ona w sposób łatwiejszy niż u kobiet z uwagi na budowę narządów płciowych. Panowie najczęściej do sprawiania sobie przyjemności wybierają własną rękę, rzadziej gadżety w typie sztucznej pochwy. Aby osiągnąć orgazm, mężczyzna powinien chwycić dłonią lub kilkoma palcami swojego członka i wykonywać ruchy w górę oraz w dół. Drugą ręką może pieścić swoje jądra lub odbyt.

Techniki masturbacji

Mężczyźni dla osiągnięcia satysfakcji erotycznej wykorzystują najczęściej własną dłoń, rzadziej – sztuczne pochwy, fantomy lub inne przyrządy. Orgazm jest w tym przypadku w stanie wywołać wyłączna stymulacja penisa, która ma imitować kopulację.

Ilość technik masturbacyjnych dostępnych dla kobiet jest zdecydowanie szersza. Wynika to z faktu, iż panie są w stanie osiągać różne rodzaje orgazmu - poprzez stymulowanie łechtaczki, warg sromowych, pochwy lub odbytu. Mogą wykorzystywać do tego własne palce, zabawki erotyczne lub pełne męskie fantomy.

Istnieją osoby, które potrafią doprowadzić się do orgazmu bez dotykania własnych stref intymnych, a jedynie przy użyciu wyobraźni lub przy stymulacji stref erogennych.

Uzależnienie od masturbacji – kiedy i jak je rozpoznać?

Uzależnienie od masturbacji objawia się silną i trudną do opanowania koniecznością pobudzania własnych stref intymnych nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Może to mieć bardzo negatywne przełożenie na sytuację zawodową oraz rodzinną chorego. Przypadłość najczęściej wymaga pomocy specjalisty – seksuologa lub psychologa.

Czy masturbacja to grzech?

Istnieje szerokie grono ludzi, duchownych oraz nie, którzy uważają masturbację za grzech ciężki. W rzeczywistości postrzeganie masturbowania się jako czynności złej i zakazanej przez Kościół ma swoje podłoże w interpretacji Pisma Bożego oraz szeroko pojętej tradycji. Sama Biblia, jak i przykazania nie zakazują jednoznacznie uprawiania tej czynności.

Skutki masturbacji, czyli wady i zalety

Masturbowanie się posiada równie wielu zwolenników, co przeciwników. Za fakty przemawiające za masturbacją można uznać:

  • masturbacja to bezpieczny seks,
  • rozwija umiejętności seksualne i poznawcze własnego ciała,
  • pozwala rozładować napięcie,
  • orgazm poprawia ukrwienie skóry dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna,
  • masturbacja kobiet wpływa sprzyjająco na mięśnie dna miednicy oraz nawilżenie pochwy,
  • częste masturbacje u mężczyzn poprawiają jakość plemników,
  • regularna masturbacja obniża uczucie stresu i lęku oraz podwyższa odporność na ból,
  • pozwala ona podwyższać samoocenę i leczyć zaburzenia seksualne,
  • u części kobiet masturbacja łagodzi bóle migrenowe,
  • masturbacja u mężczyzn zapobiega przedwczesnemu wytryskowi.

Masturbacja, o ile wykonywana jest z rozwagą i rozsądkiem oraz nie jest skutkiem uzależnienia, nie posiada wad. Ważne, aby do masturbacji nie wykorzystywać ostrych i niebezpiecznych pod innymi wzglądami przedmiotów, ponieważ grozi to uszkodzeniem narządów płciowych.

Masturbacja w związku – szkodzi czy pomaga?

Masturbacja w związku, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jeśli nie jest wynikiem erotomanii lub uzależnienia, nie przynosi szkody dla związku. Partnerzy mogą ją wykorzystać jako element gry wstępnej. Kobiety po masturbacji są skłonne do łatwiejszego i szybszego osiągnięcia orgazmu, natomiast mężczyźni, którzy systematycznie trenują sprawianie sobie przyjemności, potrafią lepiej kontrolować wytrysk, przez co mogą dłużej uprawiać seks. Masturbacja pozwala również na poznawanie własnych ciał, pieszczot, które sprawiają przyjemność, budowanie samoakceptacji oraz niweluje stres.