“Tylko razem damy radę - nasz serial jest komedią o przyjaźni, miłości i rodzinie w cieniu #zostań w domu. Serial tworzymy online, non – profit – ku pokrzepieniu serc”, tak o swojej spontanicznej produkcji mówią pomysłodawcy, Kamil Kula i Marta Żmuda Trzebiatowska.

Skąd wziął się pomysł na miniserial o domowej kwarantannie?

Inspiracja jest dość oczywista. Pomysł serialu wyszedł od Kamila Kuli, który po ogłoszeniu stanu epidemicznego w Polsce, jak i reszta aktorów został bez pracy.

"W tej sytuacji można było się zamartwiać lub zrobić serial, jakiego jeszcze nie było. Bez nakładów, z komórką w ręku, we własnym mieszkaniu", wyjaśniają twórcy.

Aktor namówił do pomysłu swoją żonę Martę Żmudę Trzebiatowską oraz Małgorzatę Kożuchowską, które zagrały w premierowym odcinku. Projekt okazał się na tyle interesujący, że bardzo szybko chęć udziału w kontynuacji zgłosili też inni aktorzy. Taki serial to dla nich wyjątkowa szansa na kontakt z widzem. Niesie też cenny przekaz - "zostań w domu", spędź miło czas z rodziną i bądź bezpieczny. 

Jak wygląda praca przy takim serialu?

"Wszyscy nagrywają swoje role online. W ten sposób powstaje też cała postprodukcja. Wszyscy twórcy pracują non profit. Tworzymy projekt, który pozwala nam robić to, co kochamy – dawać widzom pozytywną energię, dobre emocje i nadzieję na happy end". 

O czym jest serial "#ZostańWdomu"?

"Bohaterami miniserialu "#Zostań w domu" są Agata i Jacek, sąsiedzi z apartamentowca w Warszawie. Do tej pory, nawet nie znali swoich imion. Mijali się w windzie, na parkingu. Teraz starają się odnaleźć w nowej sytuacji – gdzie z dnia na dzień koronawirus przewrócił ich życie o 180 stopni. Mają te same obawy, co wszyscy. Stresują się brakiem pracy, kasy – przyszłością. Ich przyjaźń zaczyna się i przebiega w rytmie domowego odcięcia czyli online. Razem z Agatą i Jackiem poznajemy ich znajomych, rodzinę. Na naszych oczach początkowo obcy sobie ludzie stają się dla siebie wsparciem – bo razem zawsze raźniej. Pokazujemy, że nie musimy być sami – ekrany tabletów, laptopów, komórek są naszym oknem na innych i na świat", tak o produkcji opowiadają twórcy.

Z jakimi komentarzami spotkał się premierowy odcinek zabawnego miniserialu? Oto jakie opinie pojawiły się pod zdjęciami na oficjalnym profilu serialu na Instagramie:

"Zaaaaaa kroootkie to jedyn minus ale mega!!!! Prosze o jeszcze" 

"Świetne to jest, oglądałam i proszę o więcej"

"Było świetnie! Ubawiłam się. Czekam na kolejny! Kiedyyyy???"

"Mega mega mega fajny kiedy kolejny odcinek bo już doczekać się nie mogę gratuluje super pomysł"

 

Zobacz także: