Znana marka wycofuje się z Polski

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do Polski zawitało wiele zagranicznych I ciekawych firm. Niestety kilka z tych, które były na naszym rynku od lat, postanowiło się wycofać. Teraz dołącza do nich kolejna firma odzieżowa, którą Polacy pokochali od kiedy tylko pojawiła się w naszym kraju, w 1996 roku. Chodzi o Cubus, który po 23 latach postanowiła zamknąć swoje polskie sklepy. Dlaczego firma postanowiła wycofać się z rynku? Biuro prasowe marki oświadczyło, że Cubus osiągnął niezadowalające wyniki finansowe.  W 2017 roku odnotowano 19,1 mln złotych straty, a w 2018 roku ta liczba wzrosła do 19,6 miliona złotych.

Dlaczego znikają sklepy Cubus?

Firma Cubus złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości pod koniec lipca tego roku, a oficjalne zamknięcie sklepów ma nastąpić w październiku. Na chwilę obecną w Polsce znajduje się 17 sklepów marki, które zatrudniają 146 osób. Ciężka sytuacja dotknęła firmę tylko na polskim rynku - sklepy znajdujące się w innych krajach Europy będą funkcjonować bez zmian. Na temat upadłości marki Cubus wypowiedział się Piotr Bogusz z BM mBanku. Źródeł kłopotów finansowych firmy upatrywał w rosnącymi kosztami pracy i dużą konkurencją, z którą Cubus musiał się mierzyć.

Duże zmiany na rynku

Cubus to kolejny sklep, który dołącza do grona wycofującego się z Polski. W ciągu ostatnich kilku lat tę samą decyzję podjął właściciel marki TopShop. Niedługo później na ten ruch zdecydowały się Dorothy Perkins i Marks & Spencer. W tym roku swoje sklepy zamknął również New Look. Nie brakuje jednak firm, które dopiero wprowadzają swoją ofertę na nasz rynek. Już teraz nie możemy się doczekać głośno zapowiadanych Urban Outfitters i Primarka. Ten drugi otworzy się już niedługo w warszawskiej Galerii Młociny. Już teraz w internecie pojawiły się informacje o rozpoczętym procesie rekrutacji sprzedawców. Mamy dużą nadzieję, że pomimo wycofywania się marek takich jak Cubus, nie zabraknie nam interesujących sklepów. Jeśli jednak upatrzyłaś tam coś dla siebie, koniecznie się pospiesz!