Mario Testino molestował na sesjach zdjęciowych?

Przypadki molestowania seksualnego przez Mario Testino zaczęli zgłaszać modele, którzy pracowali z fotografem w lata 90. To były czasy pierwszych super modelek i super modelki, czyli dziewczyn i chłopaków, którzy nie tylko prezentowali ubrania i brali udział w sesjach zdjęciowych. Super modele rozpalali wyobraźnię mas, były pierwszymi celebrytkami ze świata mody. To właśnie w latach 90. wypłynęły Linda Evangelista, Cindy Crawford, Claudia Schiffer czy Christy Turlington oraz Marcus Schenkenberg czy Mark Vanderloo.

W tamtych czasach swoja karierę budował też peruwiański fotograf Mario Testino. Teraz jeden z najznakomitszych fotografów mody na świecie, na stałe pracujący z "Vogue". Mario Testino miał molestować swoich młodych asystentów oraz modeli na sesjach zdjęciowych, obnażając się przy nich i masturbując. Na razie prawnicy Testino twierdzą, że "fotograf jest zszokowany oskarżeniami" i "nie potwierdza ich prawdziwości".

Z kolei sami modele, np. Ryan Locke twierdzą, że Testino jest "seksualnym prześladowcą". Locke był ofiarą niewybrednych żartów i zaproszeń na rozbierane prywatne sesje zdjęciowe.

Gwiazdy na sesjach Mario Testino

Testino jest nie tylko fotografem mody, jest też fotografem gwiazd. To przed jego obiektywem stawała księżna Diana, to on sfotografował Serenę Williams z nowo narodzonym dzieckiem czy Madonnę dla "Vanity Fair". W ogniu oskarżeń znalazł się też inny znany fotograf mody Bruce Weber. Obaj panowie są legendami branży, a ich kontrakty opiewają na miliony dolarów, często robią też sesje na wyłączność.

W świetle oskarżeń o molestowanie wydawnictwo Condé Nast zapowiedziało zerwanie współpracy z fotografami i ochronę modeli i modelek.