Marilyn Monroe – cytaty o mężczyznach

Marilyn Monroe była uwielbiana przez panów. Jej uroda, pewność siebie i niespotykana charyzma potrafiły zawrócić w głowie niejednemu mężczyźnie. Angażowała się w wiele mniej lub bardziej poważne relacje, między innymi z Frankiem Sinatrą, Johnem F. Kennedym, czy Marlonem Brando. Nie należała jednak do osób kochliwych i ufnych, spoglądała na partnerów z dystansem, bojąc się odrzucenia i zranienia. Często wypowiadała się o mężczyznach, punktując ich wady i podkreślając zalety. Słynne cytaty Marilyn Monroe o związkach pełne są gorzkich słów i ironicznych nawiązań. 

„Mąż: człowiek, który nig­dy nie pa­mięta o Twoich urodzi­nach, ale w to­warzys­twie chętnie wy­mienia Twój wiek" 

„Skąd mam wiedzieć czego mężczyźni oczekują po symbolu seksu?! W końcu jestem dziewczyną!"

„Teraz chciałabym dostać szansę w trzecim akcie – niepodejrzewający niczego mężczyzna i mściwa kobieta, ale to jest oszukiwanie samej siebie, bo jeśli dostanę szansę na ostatni akt, odegram heroinę, która dzielnie cierpi i gromadzi to wszystko, aby odgrodzić się tym, jak zaporą od mężczyzny, który stał się jej obcy"

„Prawdziwym kochankiem jest człowiek, który może cię zachwycić całując twoje czoło lub uśmiechając się w twe oczy lub po prostu wpatrując się w przestrzeń"

„Jakie to złe, gdy kobieta oczekuje, że mężczyzna zbuduje świat, którego pragnie, zamiast sama go stworzyć"

„Zauważyłam, że u mężczyzn mniej irytują drobne rzeczy"

„Jest we mnie coś takiego, że czuję się szczęśliwa, gdy się spóźniam. Czekają na mnie"

Zobacz także:

„Najmniej zadowalający mężczyźni to ci, co chełpią się swą męskością i uważają seks za rodzaj sportu, w którym zdobywają puchary"

Marilyn Monroe – cytaty o kobietach

Czy ikonę XX wieku można nazwać feministką? Tak, jeśli spojrzymy na jej nowoczesne podejście do świata i kobiecości. Z pewnością wierzyła w siłę kobiet - sama osiągnęła niewyobrażalny sukces dzięki determinacji, choć wiele razy próbowano jej podcinać skrzydła. Stając się symbolem seksu, walczyła o to, by nie stać się ofiarą uprzedmiotowienia. Wypowiadane przez nią cytaty o byciu sobą świadczą o tym, że nie bała się wyrażać własnego zdania i nigdy nie próbowała udawać kogoś, kim nie była. Złote myśli Marilyn Monroe mogą stać się inspiracją dla wszystkich kobiet, dodać im pewności siebie i wiary we własne możliwości. 

„Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety"

„Bycie symbolem seksu sprawia, że jest się przedmiotem. Wprost nienawidzę uprzedmiotowienia. Ale jeśli mam być czegoś symbolem, to już lepiej seksu niż innych spraw, które też mają swoją symbolikę"

„Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"

„Mądra dziew­czy­na całuje, ale się nie za­kochu­je, słucha, ale nie wie­rzy, od­chodzi, za­nim zos­ta­nie porzucona"

„Daj dziewczynie odpowiednie buty, a zawojuje świat!"

„Jeśli potrafisz rozśmieszyć kobietę, jesteś w stanie nakłonić ją do zrobienia wszystkiego"

„Wszystkim małym dziewczynkom należy mówić, że są ładne, nawet jeśli nie są"

„Seksapil tylko wtedy działa jeśli jest naturalny, spontaniczny. Wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, wielka szkoda"

„Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!"

Marilyn Monroe – o miłości

Pomimo wielu związków, gwiazda nie miała szczęścia w miłości. Często angażowała się w krótkotrwałe romanse i relacje z żonatymi mężczyznami, które kończyły się skandalami. Trzy razy stawała na ślubym kobiercu, lecz wszystkie małżeństwa kończyły się rozwodem. Jej droga do odnalezienia bratniej duszy była bardzo kręta i wyboista. Choć nie wiemy jakim mottem Marilyn Monroe kierowała się na co dzień, znamy powtarzane przez nią cytaty o związku, które wiele mówią o jej podejściu do miłości. 

„Kariera to piękna rzecz, ale nie możesz się do niej przytulić w zimną noc"

„Lepiej być nieszczęśliwą samotnie, niż nieszczęśliwą z kimś innym"

„Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Jeśli nie potrafisz mnie znieść, kiedy jestem najgorsza, nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza"

„Myślę, że najlepiej jest kochać dzielnie i akceptować - tyle ile można znieść"

„Hollywood to miejsce gdzie płacą ci 1000 $ za pocałunek, a 50 centów za duszę"

„Nieważne co o mnie myślą, ważne żeby mnie kochali"

Cytaty Marilyn Monroe po angielsku 

Marilyn Monroe znamy jako aktorkę, piosenkarkę i producentkę filmową, która swoim talentem rozkochała w sobie cały świat. Była ona jednak kimś więcej niż gwiazdą kinowego ekranu. Stała się ikoną i symbolem swoich czasów, inspiracją dla kolejnych pokoleń i wzorem walki o niezależność. Nie bała się wypowiadać na ważne tematy, a jej głos w dyskusji zawsze miał znaczenie. W jej wypowiedziach można znaleźć więc zarówno cytaty o zwierzętach, przyrodzie i naturze ludzkiej, jak i błyskotliwe uwagi o polityce i sytuacji na świecie. 

„Boys think girls are like books. If the cover doesn’t catch their eye they won’t bother to read what’s inside" / „Mężczyźni myślą, że kobiety są jak książki. Jeśli okładka nie przyciągnie ich wzroku, nie zechcą zajrzeć do środka"

„We are all of us stars, and we deserve to twinkle" / „Wszyscy jesteśmy gwiazdami i zasługujemy na to, żeby błyszczeć"

„We should all start to live before we get too old" / „Wszyscy powinniśmy zacząć żyć zanim staniemy się na to zbyt starzy"

„Fear is stupid. So are regrets" / „Strach jest głupi. Podobnie wyrzuty sumienia"

„If I’d observed all the rules, I’d never got anywhere" /  „Jeśli postępowałabym według reguł, do niczego bym nie doszła"

„Dogs never bite me. Just humans" / „Psy nigdy mnie nie gryzą, ale ludzie już tak"