Evan Rachel Wood oskarżyła Marilyna Mansona o stosowanie przemocy. O tym, że aktorka była w przeszłości wykorzystywana opowiedziała już w 2018 roku, kiedy przemawiała w amerykańskim Kongresie, który podejmował decyzję o prawach ofiar napaści seksualnych.

- Toksyczne wykorzystywanie psychiczne, fizyczne i seksualne zaczęło się powoli, ale z czasem narastało. Były groźby odebrania mi życia, psychiczna manipulacja, pranie mózgu. Budziłam się obok mężczyzny, który twierdził, że mnie kocha, a potem gwałcił moje nieprzytomne ciało. Ale najgorsze były chore rytuały wiązania moich rąk i stóp, aby mój oprawca mógł psychicznie i fizycznie mnie torturować, dopóki nie poczuł, że udowodniłam mu swoją miłość.

Marilyn Manson oskarżony przez Evan Rachel Wood o stosowanie przemocy

Aktorka nie wymieniła jednak wtedy nazwiska oprawcy, który znęcał się nad nią fizycznie, psychicznie i seksualnie. O szczegółach napisała dopiero teraz na swoim profilu na Instagramie.

- Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu również jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić, gdy byłam nastolatką i molestował przez lata. Zostałam poddana praniu mózgu i zmuszana do uległości. Mam dosyć życia w strachu przed zemstą, kłamstwami lub szantażem. Chcę zdemaskować tego niebezpiecznego mężczyznę, zanim zrujnuje życie innych osób. Stoję po stronie ofiar, które nie będą już milczeć - napisała aktorka.

Evan Rachel Wood i Marilyn Manson zaczęli spotykać się w 2007 roku, kiedy aktorka miała 19 lat, a muzyk 38. Para zaręczyła się trzy lata później i rozstała jeszcze w tym samym roku. W wywiadzie udzielonym "Spin" w 2009 roku Marilyn Manson powiedział: - Każdego dnia mam fantazje o rozbiciu jej [Evan Rachel Wood] czaszki młotem kowalskim. Jego przedstawiciele tłumaczyli później, że "wywiad był formą ekspresji gwiazdy teatralnego rocka, a nie relacją opartą na faktach".

Po tym, jak Evan Rachel Woods opublikowała wpis, podobne historie zdecydowały się opisać trzy inne kobiety. Twierdzą, że Marilyn Manson zmuszał je m.in. do zawierania paktów krwi, proponował stosunki seksualne z nimi swoim współpracownikom, rzucał nimi o ścianę, czy podawał odurzające narkotyki.

Marilyn Manson odpowiedział na zarzuty

W odpowiedzi na wpisy kobiet, Marilyn Manson opublikował oświadczenie, w którym nie przyznaje się  do winy.

- Moje życie i twórczość od lat były magnesem na kontrowersje, ale najnowsze twierdzenia na mój temat są okropnym zniekształceniem rzeczywistości. Moje intymne relacje zawsze były nawiązywane za zgodą dwójki myślących podobnie partnerów. Bez względu na to jak – i dlaczego – niektórzy chcą teraz zakłamywać przeszłość, to właśnie taka jest prawda - twierdzi.

W świetle zarzutów przedstawionych przez Evan Rachel Wood i inne kobiety, wytwórnia muzyczna, która do tej pory współpracowała z Marilynem Mansonem zerwała z nim umowę ze skutkiem natychmiastowym.