"Dziewczyny z Dubaju": Maria Sadowska i Dorota Doda Rabczewska

Pod koniec zeszłego roku Maria Sadowska poinformowała na swoim Instagramie o podpisaniu kotraktu na nowy film jakim jest obraz "Dziewczyny z Dubaju". We wpisie zdradziła, że właścicielami praw autorskich do reportażu Piotra Krysiaka stali się Dorota Doda Rabczewska wraz z mężem, Emilem Stępniem. 

"Kochani Chce się podzielić z wami wspaniałą wiadomością !!! Właśnie podpisałam kontrakt na mój kolejny FILM !!! Dzięki producentom Emilowi Stępniowi i Dodzie ,który we mnie uwierzyli i obdarzyli ogromnym zaufaniem , będę mogła wam opowiedzieć niezwykłą historie DZIEWCZYN Z DUBAJU !!!! Przy filmie będę współpracować z Mitją Okornem , który jest pomysłodawcą i współautorem doskonałego ,zapierającego dech w piersiach scenariusza !!! Na razie więcej nie mogę wam zdradzić ale czuje ze będzie to niesamowita podróż zarówno na poziomie artystycznym jak i zawodowym ! To będzie wspaniały rok !"

"Dziewczyny z Dubaju": fabuła filmu

Reportaż Piotra Krysiaka ujrzał światło dzienne w 2018 roku i wzbudził prawdziwą sensację. Ujawnił historię Polek, które dotrzymywały towarzystwa bogatym szejkom oraz buisnesmanom na Bliskim Wschodzie. Sprawa rozgrzała media do czerwoności, bo wiele z kobiet, które świadczyły usługi seksualne były polskimi celebrytkami, modelkami, artystkami, brały udział w konkursach piękności. 

Maria Sadowska dała się poznać jako bezkompromisowa reżyserka, o bardzo indywidualnym kobiecym spojrzeniu na kino. Nie inaczej jest tym razem. Sadowska zapowiedziała, że bohaterką filmu zamierza zrobić jedną kobietę i zdecydowanie podkreśliła, że nie chce potępiać kobiet, które zdecydowały się na życie luksusowych prostytutek świadczących usługi dla arabskich szejków. Zamiast tego spróbuje zrozumieć ich motywacje.

"Mam inną ocenę tych zdarzeń. Chcę uniknąć oceniającego spojrzenia. Nie chcę patrzeć na nie z góry. Próbuję zrozumieć ich motywacje (...). Wszystkie dziewczyny wiedziały, na co się piszą. Wiele z nich traktowało tę możliwość jako pewien rodzaj wyzwolenia. To nie były tylko prostytutki, ale też znane modelki, piosenkarki, hostessy, stewardessy. Książę Santo był pięknym, cudownie zbudowanym, szarmanckim i uroczym mężczyzną. Ale jak to mówią: miłe złego początki.", powiedziała w wywiadzie dla Wprostu.

 "Dziewczyny z Dubaju": obsada

Niedługo ruszają zdjęcia, także częściowo nieuchronnie w Dubaju, ale nadal kompletowana jest obsada. To, co już wiadomo na pewno, to to, że główne role w "Dziewczynach z Dubaju" przypadną wschodzącym młodym aktorkom. W obsadzie filmu Marii Sadowskiej zobaczymy Annę Karczmarczyk, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką i Paulinę Gałązkę. Pojawiła się też informacja, że w rolach drugoplanowych zagrają Grażyna Szapołowska, Bogusław Linda i Kinga Preis.