Marcia Cross szczerze o swojej chorobie

Marcia Cross – aktorka znana wszystkim z serialu „Gotowe na wszystko” w wywiadzie dla magazynu „People” szczerze opowiedziała o swojej chorobie.

U Cross w 2017 roku zdiagnozowano raka odbytnicy. Lekarze skierowali aktorkę na radioterapię i chemioterapię. Leczenie przyniosło efekt i dzisiaj aktorka jest zdrowa i ma misję, żeby głośno mówić o tej chorobie i nie wstydzić się jej.

Chcę, aby nie trzeba było się wstydzić tej choroby - powiedziała Marcia Cross w wywiadzie dla "People"

Jak zauważa aktorka, osoby cierpiące na raka odbytnicy wstydzą się przyznać do swojej choroby. „Czytałam wiele opowieści o osobach, które wygrały walkę z rakiem, jednak wiele osób, szczególnie kobiety, było zbyt zawstydzonych, by opowiedzieć, z jakiego rodzaju nowotworem się mierzą” - mówi Marcia Cross.

Po raz pierwszy Marcia Cross opowiedziała o swojej chorobie we wrześniu 2018 roku. Teraz aktorka ma już za sobą ten trudny czas. „Już wszystko dobrze. Trudna podróż za mną, ale jestem zdrowa i bardziej obecna oraz wdzięczna niż kiedykolwiek” – mówiła jakiś czas temu aktorka „Gotowych na wszystko”.

Z rakiem odbytu zmagała się także aktorka Farrah Fawcett, znana z „Aniołków Charliego”, u której nowotwór zdiagnozowano w 2006 roku. Niestety trzy lata później 62-letnia Farrah Fawcett zmarła.