Czym są "Mapy miłosne"?

Termin "Mapy miłosne" stworzył amerykański psychoterapeuta i badacz dr John Gottman, znany na całym świecie specjalista na temat związków i małżeństw. W swoim czterdziestoletnim doświadczeniu Gottman miał do czynienia z tysiącami par, które zaniedbywały swoje relacje. Według naukowca receptą na poprawę relacji są "mapy miłosne". 

W książce "Siedem zasad zawierania małżeństwa" Gottman tak pisze o miłosnych mapach: " to część mózgu, w której przechowujesz istotne informacje o życiu partnera”. Im bardziej szczegółowe mapy miłosne, tym lepiej dla związku. Jego zdaniem, im szybciej wprowadzimy je w życie, tym lepiej i tym łatwiej będzie nam pokonywać kryzysy, takie jak: pojawienie się potomstwa, choroba, czy kryzys wieku średniego. "Ale im więcej o sobie wiesz i rozumiesz, tym łatwiej jest pozostać w kontakcie, gdy życie staje się trudne" - dodaje Gottman. 

Zobacz też:

7 ZASKAKUJĄCYCH RZECZY, KTÓRE DZIEJĄ SIĘ PODCZAS SEKSU

CO MÓWIĆ W ŁÓŻKU? 5 NAJBARDZIEJ SEKSOWNYCH SŁÓW

Jak stworzyć "mapy miłosne"?

Jeśli zadajecie sobie pytanie, jak stworzyć "mapy miłosne", to już spieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim trzeba zacząć od bliższego poznania partnera: jego zainteresowań, pasji, przekonań.

Lepsze poznanie partnera to proces trwający całe życie. Im więcej o sobie wiecie, tym silniejszy, głębszy i bardziej satysfakcjonujący będzie twój związek” – mówi Ellie Lisitsa z Gottman Institute.

Jednak "mapy miłosne" trzeba cały czas "aktualizować", bo przecież nie ma osób, które się nie zmieniają w ciągu swojego życia. W naszej galerii podpowiadamy krok po kroku, jak to zrobić.

Zobacz także:

Zobacz też:

8 RODZAJÓW MIŁOŚCI - POMOGĄ CI LEPIEJ ZROZUMIEĆ TWÓJ ZWIĄZEK

TEN SPOSÓB SPANIA WE DWOJE JEST NAJLEPSZY DLA CIAŁA I DUSZY