Manicure winylowyco to jest?

Kiedy w natłoku zajęć nie mamy czasu na zadbanie o swoje paznokcie, warto skorzystać z nowej trwałej metody upiększania płytek paznokciowych jaką jest manicure winylowy. Wybierając te rozwiązanie, nie tylko nadajemy im kolor, ale i dbamy o nie. Dzieje się tak, ponieważ lakier winylowy zawierający tak zwane polimery winylu chroni paznokcie przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz niekorzystnymi czynnikami środowiska. Do utrwalenia manicure winylowego nie potrzeba nam lampy UV czy LED jak w przypadku manicure hybrydowego, a mimo to ten sposób zdobienia płytek paznokciowych jest trwalszy niż malowanie ich zwykłą emalią. Jego trwałość wynosi od 7 do nawet 14 dni. W tym czasie lakier nie odpryskuje się ani nie traci blasku. Kosmetyki potrzebne do wykonania manicure winylowego są łatwo dostępne i można je kupić niemal w każdej drogerii. Nie musimy więc korzystać z częstych wizyt u kosmetyczki.

Jak wykonuje się manicure winylowy?

Manicure winylowy możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym oraz w warunkach domowych. Na początku powinno się dokładnie opiłować płytki paznokciowe polerką, aby uzyskać ich pożądany kształt i długość oraz oczyścić i odtłuścić paznokcie używając środka zwanego cleanerem. Przed nałożeniem lakieru właściwego nie musimy natomiast stosować bazy.

Po właściwym przygotowaniu płytek paznokciowych należy nałożyć na nie pierwszą warstwę emalii. Na jej wyschnięcie trzeba czekać tylko minutę, jednak aplikując ją już kolejny raz, musimy poczekać około 10 minut. Warto pamiętać, że nie zawsze trzeba malować paznokcie 2 razy, jeśli chcemy osiągnąć delikatny subtelny efekt.

Po pomalowaniu płytek paznokciowych nakładamy top coat i czekamy aż wyschnie przynajmniej kolejne 10 minut. Warto wspomnieć, że manicure winylowy utwardza się pod wpływem światła słonecznego i powietrza podobnie jak manicure tytanowy.

Kiedy po około 10 dniach lakier winylowy straci swoją intensywność lub gdy po prostu będziemy chciały go zmienić, to z łatwością możemy to zrobić, używając zwykłego zmywacza bez acetonu, przecierając płytki wacikiem. Nie dojdzie wówczas do ich zniszczenia jak w przypadku usuwania lakieru hybrydowego.

Zobacz też: Manicure japoński – sposób na zniszczone paznokcie. Czy można go łączyć z hybrydą?

Kiedy nie można robić manicure winylowego?

W niektórych sytuacjach nie można wykonać manicure winylowego. Tak jest w przypadku:

  • przerwania ciągłości skóry,

  • grzybicy,

  • alergii,

  • stanów ropnych i infekcji.

Manicure winylowycena

Na początku wprowadzenia lakierów winylowych na rynek kosmetyczny były one dość drogie. Dziś są niewiele droższe od zwykłych klasycznych lakierów i kosztują niewiele, bo tylko 5-30 złotych. Można też kupić kompletny zestaw do malowania paznokci z utwardzaczem i wówczas zapłacimy za niego więcej, bo już około 100 złotych. Dodatkowo powinnyśmy doliczyć cenę cleanera odtłuszczającego płytki paznokciowe, na który trzeba przeznaczyć około 10 złotych. Natomiast za wykonanie usługi manicure winylowego w gabinecie kosmetycznym zapłacimy 50-70 złotych.