Manicure kauczukowy: co to za metoda?

Pamiętasz kauczukowe piłeczki? Z czym Ci się kojarzą? Były sprężyste i można było odbijać je od podłogi, czy ściany. Podobne właściwości ma właśnie lakier kauczukowy. Dzięki temu, że jest elastyczny, pracuje razem z płytką paznokcia, dlatego nie ma mowy o jej złamaniu, czy odpryskiwaniu stylizacji. Kauczukowa metoda stylizacji paznokci nie różni się zbyt wiele od manicure hybrydowego, czy żelowego - produkty na bazie kauczuku mogą zastąpić bazę pod lakiery hybrydowy, lub żel budujący nowy kształt płytki. Na rynku dostępne są również lakiery kauczukowe, które zastępują wszystkie te produkty: mają szeroką gamę kolorystyczną i łączą w sobie cechy bazy, koloru i top coatu. Lakiery kauczukowe są polecane szczególnie osobom z cienkimi, łamliwymi paznokciami.

Baza kauczukowa z Biedronki?

Co ciekawe, jedne z niewielu baz kauczukowych dostępnych na polskim rynku kupisz w... Biedronce! To produkty marki NIUQI, dostępne w 4 naturalnych odcieniach. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NIUQI_Kosmetyki (@niuqi_kosmetyki) Mar 17, 2020 o 8:09 PDT

Baza kauczukowa: jak stosować

Baza kauczukowa, tak samo jak hybryda jest utwardzana w lampie LED lub UV i nadaje się pod lakier hybrydowy. Czym wiec różni się od dotychczas używanych baz? Przede wszystkim sposobem łączenia się z płytką paznokcia, ten produkt dopasowuje się idealnie do jej kształtu, dzięki temu, że jest elastyczny, pracuje z nią, jest odporny na uderzenia i samodzielnie wygładza i wyrównuje powierzchnię paznokcia. Drugim plusem tego produktu, jest jego konsystencja - gęstsza od hybrydy i żelu, dzięki czemu nie rozlewa się na skórki i jest zwyczajnie wygodniejszy w użyciu. Bazę kauczukową stosujemy pod lakier hybrydowy, lub klasyczny, z jej pomocą można również przedłużyć płytkę.