Mama przebiera czteromiesięczną córeczkę za słynne kobiety

Janelle Wexler nie brakuje kreatywności. Młoda mama zasłynęła na Instagramie zdjęciami swojej czteroletniej córeczki, którą przebiera za słynne kobiece postacie z historii. W ten oryginalny sposób postanowiła upamiętnić kobiety, które zmieniły i zmieniają świat, walczą o prawa kobiet i mają na koncie niezwykłe osiągnięcia. Pomysłowa fryzjerka z Chicago (i prywatnie mama dwójki dzieci) uważa, że na przestrzeni wieków żyło mnóstwo kobiet, które zasługują na to, by je upamiętnić i opowiedzieć światu ich historie. 

Skąd ten pomysł?

Wszystko zaczęło się od Fridy Kahlo. Pewnego dnia Janelle zauważyła uderzające podobieństwo rysów swojej czteromiesięcznej córeczki, Liberty Jaine do słynnej meksykańskiej malarki. Kobieta postanowiła przebrać córkę za Fridę Kahlo, a zdjęcie w przebraniu wyszło tak dobrze, że niewinna zabawa przerodziła się w edukacyjny projekt. Janelle Wexler założyła na Instagramie konto, na którym publikuje zdjęcia Liberty w kolejnych przebraniach, portretując najbardziej znane kobiece postacie historyczne oraz współczesne bohaterki, które wyróżniają nadzwyczajne osiągnięcia, niecodzienny talent lub aktywność w walce o prawa kobiet. 

Kogo portretuje Liberty Jaine?

Wśród sportretowanych znalazły się postacie ze świata polityki, nauki, kultury i sztuki, sportu oraz mediów. Liberty Jaine była już przebrana za Królową Elżbietę II, noblistkę Malalę Yousafzai, Audrey Hepburn, Madonnę czy Ellen DeGeneres. Wśród historycznych postaci znalazły się m.in. Kleopatra, Matka Teresa z Kalkuty, Maria Skłodowska Curie, pionierka lotnictwa Amelia Earhart czy Betsy Ross, która uszyła pierwszą amerykańską flagę. 

Oprócz przbrania, Janelle dba o każdy szczegół zdjęcia i odpowiednią aranżację, która opowiada stojącą za każdym nazwiskiem historię. Każda praca jest poprzedzona researchem i burzą mózgów dotyczącą kolejnego przebrania. Wykonanie jednego zdjęcia zajmuje jej około 20 minut. Do tej pory Liberty sportretowała już 34 wpływowe kobiety na przestrzeni wieków, a jej mama zapowiada kontynuację swojego edukacyjnego projektu. Nie możemy się doczekać!