Świeżo upieczona mama ma ważne przesłanie do wszystkich matek

Szczególnie dużą popularnością w mediach społecznościowych cieszą się wpisy mam, zwłaszcza tych świeżo upieczonych. To zazwyczaj szczere słowa pokazujące pierwsze obawy, wątpliwości, a nawet rozczarowania. 

Katie Flores z Nowego Jorku zamieściła na swoim Instagramie właśnie taki wpis, ale w nietypowej formie. Świeżo upieczona mama opublikowała zdjęcie w ciąży i trzy miesiące po porodzie. Na brzuchu mamy widniał napis: "Warte wszystkiego". Przy zdjęciu Katie dodała:

I wiesz co? Mimo wszystkich problemów z ciałem, chcę, aby ludzie wiedzieli, że posiadanie dziecka jest tego warte.

Katie jest trzy miesiące po porodzie i wprost przyznaje, że do tej pory cały czas zmaga się z problemem powrotu ciała po ciąży.

Mamy 3 miesiące po porodzie, a moje włosy coraz bardziej wypadają, mam luźną skórę i mój pępek oficjalnie nigdy nie będzie taki sam. Nadal trzymam dodatkowe 5 kg i hemoroidy, które się nie poddają. Codzienna praca z depresją. Mniej snu, więcej bałaganu, więcej pieluszek i mniej czasu dla mnie

Z wpisem mamy utożsamiło się wiele kobiet, które dały temu wyraz w komentarzach, jednocześnie dzieląc się swoimi historiami związanymi z macierzyństwem.

Przykład Katie to jeden z licznych wpisów, które dajemy jako wzór do naśladowania. Wiele z nas wymaga od siebie zbyt dużo: zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. 

Która z nas rodząc dziecko pomyślała: jestem naprawdę bohaterką i fighterką? Nie, my spoglądamy w lustro i od razu zastanawiamy się, jak ja wyglądam, jaki mam duży brzuch i rozciągniętą skórę. Czy szybko wrócę do figury sprzed ciąży i kiedy w końcu zmieszczę się w moje ulubione jeansy?

Czas z tym skończyć. Nie wymagajmy od siebie tak od razu i tak wiele. Skupmy się na tych cudownych chwilach macierzyństwa i celebrujmy je. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dajmy sobie przyzwolenie na pewne rzeczy, które są naturalne. I przede wszystkim kochane mamy wspierajmy się i motywujmy nawzajem, ale tak zdrowo!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I previously wrote about the hardships of my pregnancy but despite them all it was still worth everything! Here we are 3 months postpartum and my hair is falling out more and more, I have loose skin and my belly button will officially never be the same. I’m still holding onto an extra 10 lbs and hemorrhoids that won’t quit. Working through pp anxiety/depression on the daily. Less sleep, more messes, more diapers, and less me time. But guess what, it is STILL worth  it  all!! I love my babies more than anything in this world! They fill my life with love and purpose and I wouldn’t want it any other way!  #motherhoodintheraw #thisispostpartum

Post udostępniony przez Katie Flores|Motherhood + Home (@hugsandmesses) Lut 3, 2020 o 10:53 PST