Za kilka dni minie dziesięć lat od śmierci Amy Winehouse. 23 lipca, czyli dokładnie w rocznicę jej śmierci, ukaże nowy dokument - "Reclaiming Amy". Główną bohaterką będzie mama artystki, Janis Winehouse, która opowie o życiu córki oraz jej ostatnich chwilach. Przy okazji zapowiedzi dokumentu, kobieta udzieliła telewizyjnego wywiadu i to w nim zdradziła, jak wyglądało jej ostatnie spotkanie z córką.

Mama Amy Winehouse wspomina ostatnie słowa, które zamieniła z córką

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 roku z powodu zatrucia alkoholowego. Artystka dołączyła do słynnego Klubu 27. Jej śmierć opłakiwali fani z całego świata, ale przede wszystkim rodzice, którzy byli z córką mocno związani. 

Niebawem światło dzienne ujrzy kolejny dokument o Amy, w którym istotną rolę odegra jej matka, Jenis Winehouse-Collins. Kobieta wraz z mężem, Richardem Collinsem gościła niedawno w programie "Lorraine" na antenie ITV i to właśnie tam przywołała ostatnie słowa, które wypowiedziała do córki przed jej śmiercią.

Dokładnie pamiętam. Powiedziałam jej: Amy, kocham cię, a ona powiedziała: Ja też cię kocham mamo - wspomina matka piosenkarki.

Z wywiadu dowiadujemy się także, że to mąż Janis powiedział jej o śmierci córki. Jak przyznaje, była to najtrudniejsza rozmowa w życiu.

To był najgorszy dzień w moim życiu. Dostałem telefon, żeby powiedzieć, że Amy odeszła. Właściwie to jej kuzyn zadzwonił. [...] Powiedziałem jej: Janis nie wiem, co powiedzieć. Ona odeszła. Spojrzała na mnie i pomyślała, że mówię o mojej mamie, która chorowała i umarła miesiąc po Amy. [Janis] powiedziała: Twoja mama?, a ja: Nie, nie. Twoje dziecko naprawdę odeszło - mówił zapłakany ojczym Amy.

Nowy dokument o Amy Winehouse - "Reclaiming Amy" ukaże się 23 lipca. Już teraz zobaczcie zwiastun: