Plakaty "Mały Zgon nastąpi 8 marca" na ulicach: o co chodzi?

"Mały Zgon nastąpi 8 marca" - plakaty z takim hasłem pojawiły się na ulicach polskich miast. Co więcej plakaty przypominają klepsydrę, więc tym bardziej budzą zainteresowanie mieszkańców miast. Wyjaśniamy o co w tym wszystkim chodzi.

Okazuje się, że plakaty-klepsydry to kampania promocyjna zapowiadająca nowy serial Canal+ zatytułowany "Mały Zgon", który będzie miał swoją premierę właśnie 8 marca 2020. 

Producentem kreatywnym i reżyserem serialu jest Juliusz Machulski, a za kampanię promocyjną odpowiada Havas Media. O czym jest serial "Mały Zgon" i do czego właściwie nawiązuje tytuł?

"Mały Zgon" - o czym jest nowy serial Juliusza Machulskiego?

Serial "Mały zgon" rozgrywa się we współczesnej Polsce, na Warmii. Jak zdradza Juliusz Machulski "jest to świat pogmatwany, bo każda z postaci jest na swój sposób zakręcona – staraliśmy się jednak, żeby nawet czarne charaktery miały w sobie pierwiastek dobroci. W serialu używa się wielu języków – to północno-wschodnia Polska, mamy więc blisko i do Kaliningradu, i na Litwę czy na Białoruś, a oprócz tego mamy wielu sąsiadków, którzy nas odwiedzają. Sam naliczyłem dwanaście różnych języków – oczywiście przez to serial będzie wyświetlany z napisami".

Reżyser nie kryje, że "Mały zgon" to w jego opinii, pomimo komediowej formuły, jedna z najambitniejszych rodzimych produkcji telewizyjnych:

To nie jest serial, do którego polska telewizja nas przyzwyczaiła – w serialach premium można puścić wodze fantazje i to zrobiliśmy. Mamy ambicje, żeby serial był zrobiony tak profesjonalnie, jak filmy kinowe.

Jak zapowiadają twórcy, "Mały Zgon" to historia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. Tytułowy Mały Zgon to nazwa miejscowości, gdzie rozgrywa się akcja serialu.

"Mały Zgon" - obsada

W roli głównej zobaczymy Piotra Grabowskiego. "Piotr Grabowski pojawia się w podwójnej roli – gra dwójkę bliźniaków, którzy nie wiedzieli o swoim istnieniu, a kiedy – w sensie dosłownym – wpadają na siebie – ich życie nie będzie już takie jak wcześniej. Jeden jest objęty programem świadków koronnych, drugi to dyrektor żeńskiego więzienia na Warmii. Są trochę jak dr Jeckyll i Mr Hyde – jeden ma więcej cech pozytywnych, drugi „nie udał się” do końca, ale obydwa są na swój sposób sympatyczni. Są różni, ale tacy sami. Każdy z nich poszukuje w sobie cech swojego alter-ego" - mówi Machulski.

W pozostałych rolach zobaczymy: Annę Seniuk, Katarzynę Herman, Jacka Komana, Karolinę Gorczycę, Mirosława Haniszewskiego, Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską, czy Grzegorza Mielczarka.

"Mały Zgon" - zwiastun serialu