Małgorzata Trzaskowska „TEN wybór leczy z ran szybciej”

Trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. Tysiące osób na ulicach manifestuje swój sprzeciw, „czerwone błyskawice” zalały też media społecznościowe. W sprawie zabrały głos gwiazdy i osobowości medialne, swoje wsparcie okazuje też Małgorzata Trzaskowska. Żona prezydenta Warszawy opublikowała na swoim Instagramie poruszający wpis, z którego wynika, że sama doświadczyła bolesnych wydarzeń związanych z ciążą:

Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze...
Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło. Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru. To my - kobiety - powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami.
#wspólnotakobiet #wyroknakobiety - czytamy na profilu @gosia.trzaskowska
 

Małgorzata Trzaskowska podkreśliła, że możliwość wyboru w sytuacji, kiedy zarówno matka jak i dziecko narażone są na ogromne cierpienie lub śmierć to jedyne ludzkie rozwiązanie. Post zebrał tysiące komentarzy,   autorkami wielu z nich były kobiety, które również doświadczyły komplikacji ciąży. Jedną z nich jest Hanna Lis, która swoją historią podzieliła się z fanami kilka dni temu. 

Zobacz też: Hanna Lis: „Prawie pożegnałam się z życiem w pierwszej ciąży. Zaryzykowałam, że urodzę - ale to był mój wybór”

#WyrokNaKobiety wydany przez Trybunał Konstytucyjny

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności obowiązującego prawa aborcyjnego z Konstytucją. Wniosek o zbadanie sprawy został wystosowany przez posłów PiS i Konfederacji jesienią 2019 roku. Decyzją TK przerwanie ciąży w przypadku ciężkich lub śmiertelnych wad płodu nie będzie możliwe. To zmiana „kompromisu aborcyjnego”, który obowiązywał w Polsce od 1993 roku, który opórcz tego przypadku zakładał też możliwość przerwania ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa oraz gdy zagraża ona zdrowiu i życiu kobiety. 

Zobacz też: Mołek, Ostaszewska, Rubik, Trzaskowska, Środa, Frycz, Lis, Nogaś komentują wyrok TK: "To wyrok na nasze córki"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska) Paź 23, 2020 o 7:36 PDT