Rafał Trzaskowski, który dwa lata temu wygrał wybory samorządowe na prezydenta Warszawy, jest żonaty z Małgorzatą Trzaskowską od 18 lat. Początkujący polityk poznał swoją przyszłą żonę w 1997 roku w czasie studiów w Kolegium Europejskim w Natolinie. Była siostrą jego kolegi. Para pobrała się 5 lat później, w 2002 roku. Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2007 roku rozpoczęła pracę w stołecznym ratuszu, gdzie zajmowała się promocją Warszawy. Jeszcze podczas kampanii wyborczej w 2018 roku jej mąż zapowiedział jednak, że jeśli wygra wybory na prezydenta Warszawy, to jego żona zrezygnuje z pracy w warszawskim ratuszu. Po wyborach Małgorzata Trzaskowska jeszcze przez jakiś czas kontynuowała pracę w ratuszu ze względu na ważny projekt, który zakończył się na początku 2019 roku. Następnie, w marcu 2019 roku, żona prezydenta Warszawy ostatecznie zrezygnowała z pracy w urzędzie miasta.

Rafał Trzaskowski - dzieci

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy mają dwójkę dzieci: Aleksandrę i Stanisława. Ich pierwsze dziecko, Aleksandra, urodziła się w 2004 roku w Barbórkę. Młodszy Stanisław przyszedł na świat w 2009 roku, podczas wieczoru wyborczego.

Rafał Trzaskowski - żona

Rafał Trzaskowski po zakończeniu kampanii wyborczej i ogłoszeniu jego zwycięstwa dziękował swojej żonie, pisząc: Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi.

Zdjęcia Rafała Trzaskowskiego i jego żony Małgorzaty znajdziecie w naszej GALERII--->