Małgorzata Kożuchowska zamieściła ważny wpis na Instagramie

Małgorzata Kożuchowska znana jest z tego, że kiedy zabiera głos, to w ważnych sprawach. Jej ostatni wpis na Instagramie jest tego przykładem.

Aktorka przyznała, że z powody intensywnego czasu w pracy, dopiero teraz zabiera głos w sprawie, którą żyjemy teraz wszyscy. "Tak jak pewnie każdy z Was przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Trudno normalnie funkcjonować mając przed oczyma obrazy, które codziennie widzimy w różnych serwisach informacyjnych. Setki, a nawet już tysiące ludzi sprowadzonych z premedytacją na granicę i uwięzionych przez bezwzględny reżim Łukaszenki. Ludzi oszukanych, wykorzystywanych jako naboje, żywe tarcze w nowym rodzaju wojny: wojny hybrydowej. Porażający cynizm białoruskiego dyktatora. Zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacji. Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie" - pisze na swoim Instagramie.

Małgorzata Kożuchowska szczególne podziękowania składa tym wszystkim, którzy bezpośrednio stają w obronie naszych granic oraz osobom, które niosą pomoc potrzebującym. 

Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. Dziękuję też wszystkim, którzy niosą pomoc oszukanym migrantom, żeby ta „podróż” nie miała tragicznego końca w lesie. Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokój.

To cię może zainteresować:

Małgorzata Kożuchowska apeluje w słusznej sprawie

Aktorka kończąc swoją wypowiedź składnia nas do refleksji. Pod jej słowami z pewnością podpisze się wiele osób. W tym konflikcie szczególnie ważne jest, żebyśmy byli razem.

To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne to jedność - niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz - wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy - apeluje Małgorzata Kożuchowska.

Gwiazda przypomina również listę organizacji, które prowadzą zbiórki aby pomóc migrantom na granicy. Wśród nich jest Polska Misja Medyczna, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska, Fundacja Ocalenie.

Aktorka zamieszcza również słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w maju 1995 roku w Skoczowie, podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski.

Zobacz także:

Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia! Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkich swojego sumienia w każdej sytuacji słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie, a także nie godzić się nigdy na zło, w myśl słów św. Pawła: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

Przeczytaj także: