Marcin Dorociński był pierwszym mężczyzną, z którym kojarzono Małgorzatę Kożuchowską. Aktor i aktorka tworzyli piękną parę. Dlaczego się rozstali?

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński byli parą. Jaka jest historia ich związku?

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński poznali się w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Nie byli jednak na tym samym roku, a wyłącznie znajomymi z korytarza. Zakochali się w sobie dopiero, gdy zaczęli razem pracować. Ona, zaraz po studiach w 1994 roku dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie, w 1997 roku angaż dostał tam Dorociński. Połączyły ich podobne cele i spojrzenie na świat. Oboje pochodzili również podobnych światów - rodzin z tradycjami. To był pierwszy poważny związek aktorki. Początkowo ukrywali swoją relację. Nie chcieli dostarczać powodów do plotek. W pewnym momencie jednak trudno już było udawać, że nic ich nie łączy. Byli młodzi, zakochani i szczęśliwi. Zaczęli oficjalnie pokazywać się razem. Pojechali razem na festiwal filmowy do Gdyni w 1999 roku, chodzili na koncerty.

We wrześniu 1999 roku na stadionie Legii odbył się mecz piłkarski reprezentacji polskich i włoskich artystów. Młody aktor był filarem naszej drużyny, a na trybunach kibicowała mu ukochana. W 74. minucie spotkania Marcin pokonał obronę Włoch i strzelił gola. Małgosia skakała ze szczęścia. Potem do późna w nocy bawili się na bankiecie. Ubrana w długą, czerwoną, błyszczącą suknię z odkrytymi plecami wyglądała zjawiskowo, a Marcin nie mógł oderwać od niej oczu. Jak podawał magazyn "Dobry Tydzień", powołując się na uczestnika tamtego wydarzenia, »na parkiecie prezentowali się znakomicie. Emocje aż kipiały. Wyglądali na idealną parę«. Ich wspólne zdjęcia pojawiły się w kolorowej prasie.

Z roku na rok rozwijali się również zawodowo. Para zagrała razem w kilku spektaklach telewizyjnych, m.in. "Golden Joe", widowisku "Wieczór z telenowelą", "Co nie jest snem", czy "Poskromienie złośnicy", gdzie mieli do odegrania wiele gorących scen.

Dorociński i Kożuchowska w spektaklu "Poskromienie złośnicy" (2001) / fot. AKPA

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński - dlaczego się rozstali?

W szczytowym momencie popularności serialu "M jak Miłość", około 2002 roku, kariera Kożuchowskiej mocno przyspieszyła. Zapracowana aktorka coraz mniej czasu poświęcała partnerowi. Aż w końcu uczucie się wypaliło. Nie jest to jednak potwierdzona informacja. W kuluarach mówiło się, że odtwórczyni roli Hanki Mostowiak podczas sesji zdjęciowej poznała fotografa Marka Straszewskiego, w którym się zakochała.

Za dużo pracowałam i to oddalało mnie od bliskich. Zawód aktora, a oboje jesteśmy aktorami, nie sprzyjał prowadzeniu ustabilizowanego życia i założeniu domu - skomentowała rozstanie. 

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński byli parą w sumie trzy lata, a rozstanie mocno wpłynęło na aktora.

Zobacz także:

Ostatecznie, Małgorzata Kożuchowska w 2008 roku wyszła za mąż za Bartłomieja Wróblewskiego, a 6 lat później urodziła mu syna Jana Franciszka. Marcin Dorociński ożenił się natomiast ze scenografką Moniką Sudół. Mają 16-letniego syna Stanisława i 14-letnią córkę Janinę.

CZYTAJ TAKŻE: