Małgorzata Halber wydaje nową książkę 

Małgorzata Halber jakiś czas temu udzieliła szczerego wywiadu Markowi Sekielskiemu, w którym przyznała się do uzależnienia od alkoholu i narkotyków. "Jestem alkoholiczką i narkomanką. Takie są fakty. To jest moja tożsamość. Nie jest to dla mnie obelga" – powiedziała Halber w rozmowie z Markiem Sekielskim. Dziennikarka opowiedziała o dorastaniu w rodzinie alkoholików, problemach z rówieśnikami i ciągłej krytyce, na którą była nastawiona prowadząc program "5,10,15". - Nikt ze mną nie rozmawiał o tym, co dzieje się w telewizji. Miałam nerwicę, nerwobóle, rozdrapywałam rany na ciele. To wszystko ta wesoła dziewczynka z "5-10-15" - wyznała Halber.

Małgorzata Halber przyznała, że od lat walczy z chorobą alkoholową: "Od lat toczę walkę. Trochę w imieniu prawdy, o której się nie mówi. To jest choroba, która może mieć remisję. Jak wtedy sobie radziłam? Chodziłam na meetingi. Przystąpiłam do wspólnoty Anonimowych Narkomanów. (...) Myślałam, że jeśli chodzę na terapię, to to mnie chroni, że będę trzeźwa. Okazało się, że nie".

Teraz Małgorzata Halber zapowiada swoją nową książkę. "Książka o miłości" (z dopiskiem "Uwaga: bawiąc, uczy"), którą napisała z Olgą Drendą, autorką "Duchologii polskiej".

Książka jako przedmiot jest wynikiem pracy wielu osób. Nie tylko pracy Olgi i mojej, ale pracy Magdy Kuc, która zaprojektowała nam najpiękniejszą okładkę i pracy Joanny Mike, która okazała się być redaktorką idealną, cięła tam gdzie trzeba, wklejała memy z Paolo Cohelo tam gdzie ponosiła nas dosłowność i dodała od siebie piękne słowo repozytorium. No i oczywiście Agaty Pieniążek człowieka-instytucji.

Przeczytaj także: "Jestem alkoholiczką i narkomanką" - mówi Małgorzata Halber, gwiazda programu "5-10-15"

Nowa książka Małgorzaty Halber: o czym jest?

Małgorzata Halber zamieściła na Facebooku zapowiedź swojej nowej książki. 

Panie i panowie, panowie i panie. Nadszedł ten moment. Nazywa się on "dali na zapowiedzi w empiku". To znaczy, że można zamawiać. Oczywiście jest jeszcze czas, oficjalna premiera 25 listopada, ale jak zamówicie teraz, to empik zamówi więcej egzemplarzy i będzie kręciło się koło.

O czym zatem jest "Książka o miłości"? - Jest esejem w dialogu - tłumaczy Halber i zachęca do jej przeczytania:

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.

Zobacz także:

W 2015 Małgorzata Halber napisała swoją pierwszą powieść „Najgorszy człowiek na świecie”. Książka znalazła się w finale nagrody Bestsellery Empiku, jako jedna z pięciu najlepiej sprzedających się pozycji w tej sieci w 2015, w kategorii literatura polska. To poświęcona walce z nałogiem alkoholowym powieść z wątkami autobiograficznymi. W 2018 ukazało się drugie wydanie książki z ilustracjami autorki. W 2016 „Najgorszy człowiek na świecie” został wystawiony na scenie kameralnej w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przez Annę Smolar. Małgorzata Halber ma również na swoim koncie komiks "Kołonotatnik z Bohaterem".

Przeczytaj także: Katarzyna Nosowska o doświadczeniu bycia DDA: "Panie Boże spraw, żeby tata się nie upił”