Dark lips: nowy trend w makijażu ust

Sezon na głębokie, nasycone kolory uważamy za otwarty! Sweater weather to bowiem idealny moment, by porzucić delikatne tinty oraz pastelowe pomadki – i przejść na ciemną stronę mocy. Powitajcie głębokie odcienie czerwieni, burgund, bakłażanowy fiolet i bordowe brązy, dzięki którym można wyczarować najmodniejszy makijaż ust sezonu. Dark lips to nowy trend, który zdążył już opanować Instagram i przebojem wdarł się na czerwone dywany. Wszystko za sprawą Emmy Stone, która kilka dni temu zachwyciła wszystkich swoim jesiennym makijażem podczas brytyjskiej premiery „Faworyty” na Londyńskim Festiwalu Filmowym. Ale to nie jedyny wamp na czerwonym dywanie. Na ciemne usta stawiają też Jennifer Lopez, Charlize Theron czy Bella Hadid.

Dark lips: jak zrobić taki makijaż?

Ciemne odcienie pomadek nie należą do najłatwiejszych, ale przy odrobinie wprawy są bardzo uniwersalne. Pasują zarówno blondynkom, jak i brunetkom, a także posiadaczkom rudych włosów. Jak pomalować usta na ciemny kolor? Kluczowa jest tu precyzja, więc nigdy nie wykonuj tego makijażu w pośpiechu. Oto kilka prostych kroków by osiągnąć idealne dark lips:

Krok 1: zadbaj o usta. Nie ma nic gorszego niż popękane wargi i wystające skórki, o które nietrudno gdy robi się chłodniej. Pamiętaj, że wszystkie te mankamenty są znacznie bardziej widoczne na ustach pomalowanych ciemnym kolorem. Regularne złuszczanie (bardzo delikatnym scrubem) i nawilżanie to podstawa, nie ruszaj się też z domu bez pomadki ochronnej.

Krok 2: Nałóż na usta bazę, a następnie muśnij je bardzo cienką warstwą korektora. W ten sposób powstanie czyste „płótno”, które następnie wypełniamy kolorem

Krok 3: Zaznacz usta transparentną konturówką (może być też konturówka w kolorze zbliżonym do odcienia pomadki). Teraz dokładnie wypełnij narysowany kształt pomadką. Na koniec możesz dodatkowo nałożyć odrobinę korektora wokół linii ust – dzięki temu kolor wyda się jeszcze bardziej wyrazisty.