Anna Karwan to znana polska piosenkarka, która rozpoznawalność zdobyła dzięki udziałowi w "The Voice of Poland". Chociaż nie wygrała programu, zachwyciła publiczność swoim głosem i szybko dołączyła do świata show-biznesu. Karwan była jedną z faworytek 11. edycji "Tańca z Gwiazdami", która ruszyła wiosną w Polsacie i niestety została zawieszona - na szczęście zmagania jej i Jana Klimenta, będziemy mogli oglądać na antenie prawdopodobnie jesienią. Wokalistka często pojawia się na branżowych imprezach, a jej makijaż zawsze jest nienaganny. Postanowiliśmy zapytać makijażystkę - Maję Adamiak, o to, jak wykonać make-up w stylu Ani Karwan. Oto tutorial na brązowe smokey eyes krok po kroku. 

Makijaż Anny Karwan: krok po kroku

Makijaż Ani Karwan często skupia się na oczach, które podkreślone są ciepłymi brązami i cieniami w kolorach ziemi. Lekko przydymione oko świetnie wygląda zarówno w lekkiej wersji makijażu dziennego, jak i w mocniejszej, wieczorowej odsłonie. Taki makijaż możemy wykonać bardzo szybko, przy użyciu zaledwie kilku kosmetyków.

1. Zacznij od nałożenia miedzianego cienia na cała powiekę ruchomą, aż do załamania, rozcierając cień delikatnie w górę, w kierunku brwi. Świetnie nadaje się do tego gruby, puchaty pędzelek do blendowania cieni. Jeśli chcesz, by makijaż był trwalszy, przed aplikacją cieni nałóż na powiekę odpowiednią bazę utrwalającą. 

2. Kolejnym krokiem jest przyciemnianie i podkreślenie linii rzęs. Użyj do tego miękkiej, czarnej kredki. Postaraj się namalować cienką linię do połowy powieki, wzdłuż rzęs, zaczynając od zewnętrznego kącika. Linia nie musi być idealnie prosta, ponieważ małym pędzelkiem rozcieramy ją tak, by stworzyć efekt przydymionego oka. Następnie na kredkę nałóż ciemny brązowy cień, który skoryguje nierówności i sprawi, ze kolory dobrze się połączą.

3. Na dolnej powiece powtarzamy wszystkie kroki, pamiętając o tym, ze kredki powinno być znacznie mniej, niż na powiece górnej. Nakładając miedziany cień na dolnej powiece również użyj pędzelka do blendowania, aby uzyskać efekt przydymionego oka. Przy takim makijażu ważne jest też mocne wytuszowanie rzęs w kierunku zewnętrznego kącika, aby podkreślić efekt kociego oka.

Gotowe!

Nasza ekspertka:

Maja Adamiak - z wykształcenia jest kosmetologiem, makijażem zajmuje się od 12 lat. Na co dzień pracuje przy sesjach zdjęciowych, reklamach, teledyskach, współpracuje z wieloma gwiazdami i prowadzi warsztaty w całej Polsce. Stara się, aby makijaż był czasem relaksu i zabawy dla jej klientek, dużą uwagę przywiązuje do czystości makijażu, techniki i symetrii, a najlepiej odnajduje się w kreatywnych, artystycznych projektach.