Maja Bohosiewicz po raz pierwszy otworzyła się na temat swoich zmagań ze zdrowiem psychicznym. Aktorka i influencerka nie ukrywa, że ostatni rok był dla niej bardzo wymagający i ciężki. W styczniu tego roku Maja zdradziła, że aktualnie bardzo "dba o głowę, bo zeszły rok zakończył się leczeniem stanów lękowych". Teraz napisała, co dokładnie doprowadziło ją do takiego stanu.

Maja Bohosiewicz o początkach depresji: "Zrozumiałam, że naprawdę potrzebuje pomocy specjalisty

Maja Bohosiewicz wyznała, że jeszcze rok temu stany lękowe i fatalne zdrowie psychiczne nie pozwalało jej radzić sobie z podstawowymi codziennymi czynnościami. Influencerka była przebodźcowana, zmagała się z wrodzoną nadwrażliwością i nawarstwiającymi się aktualnymi problemami. Aktorka zdradziła, że w lipcu zeszłego roku zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy specjalisty.

Jak mieczyki zniszczyły moje życie psychiczne?

A działo się to w roku pańskim 2021 w lipcu właśnie. Za oknem świeciło słońce, ogrodnik kosił trawę, przyjaciółka zadzownila zapytać czy jestem w domu, byłam, więc wpadła na kawę. Ekspres poinformował mnie o braku wody, braku kawy, o konieczności odkamieniania i o pełnym skraplaczu. Zaproponowałam przyjaciółce szklankę kranówy. W prezencie dostałam od niej 10wielloch mieczyków. Spojrzałam na mieczyki i ich wielkość. Moje myśli zaczęły świdrować w głowie: - jak obetne takie grube łodygi? Skąd wezmę taki wysoki wazon? Jak naleje wody do tak wielkiego wazonu? Jak przeniosę wazon z pod zlewu na stół???

"Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć. Wszystkiego było już za dużo. Dlaczego te mieczyki mnie zniszczyły i uratowały jednocześnie? Bo jak już zebrałam się do kupy zrozumiałam, że na prawdę potrzebuje pomocy specjalisty skoro dekompensuje się na czymś tak błahym. Ja, królowa zapierolu. Ja, perszing mojej rodziny. Uzależnieniowiec od problemów i ich rozwiązywania. Ja - pani „nie ma problemów - są wyzwania” - WYWALIŁAM SIĘ NA PODCIĘCIU CHOLERNYCH ŁODYG W MIECZYKACH" - wspomina Maja Bohosiewicz.

Wcześniej Bohosiewicz starała się uporać się ze swoimi problemami psychicznymi za pomocą jogi, medytacji czy sportu. Dopiero po interwencji specjalisty otrzymała pomoc, która pomogła jej stanąć na nogi. Jednocześnie aktorka zachęca do korzystania z pomocy psychiatry, który, jak sama pisze, bardzo pomógł jej w walce z depresją i stanami lękowymi.

Rok później, mogę tylko z całego serca namówić was na to abyście nie bagatelizowali swojego zdrowia psychicznego. Swojego ani swoich bliskich. Pójście do specjalisty czyli PSYCHIATRY - to konieczność.

PRZECZYTAJ TUTAJ: