Magdalena Lamparska: kim jest?

Magdalena Lamparska jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Pochodzi ze Słupska, gdzie ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Po ukończeniu liceum przeniosła się do Warszawy, gdzie studiowała na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Prywatnie jest żoną Bartka Osumka, znanego podróżnika. Jest też mamą małego Tymoteusza.

Ile lat ma Magdalena Lamparska? WIEK

Magdalena Lamparska urodziła się 6 stycznia 1988 roku, co oznacza, że w tym roku skończyła ma 34 lata. Obecnie dojrzała i samoświadoma kobieta musiała przejść długą drogę, zanim zyskała pewność siebie przed kamerą. W wywiadach często wspomina o swoich najtrudniejszych momentach. Anna Jastrzębska na portalu Hello Zdrowie cytuje słowa aktorki:

Przez wiele lat nigdy nie pokazywałam się w kostiumie kąpielowym na plaży, bałam się, że ktoś mi zrobi zdjęcie i jakiś portal zrobi ankietę: dobrze wygląda czy źle. Wstydziłam się tego, jak wyglądam. Przez wiele lat, jak wpisywałam swoje nazwisko w wyszukiwarce, wyświetlała się podpowiedź: Lamparska przytyła. Wchodziłam na plan i słyszałam (nawet nie szepty) znowu utyła.

Aktorka otwarcie przyznaje, że na samym początku swojej ścieżki zawodowej miała ogromne problemy z samoakceptacją, jednak w przepracowaniu tych traum pomogła jej psychoterapia. Teraz zachęca inne kobiety, do przejęcia kontroli nad swoim życiem:

Marzy mi się, żeby kobiety, dziewczyny miały odwagę prosić o pomoc, jeśli jej potrzebują, żeby wiedziały, że rozmiar serca i umysłu ma znaczenie, że są piękne i wyjątkowe.

Czym się zajmuje Magdalena Lamparska? Kariera

Magdalena Lamparska rozwija swoją aktorską karierę zarówno w Polsce jak i za Oceanem. Polscy widzowie mogą kojarzyć ją przede wszystkim z takich produkcji jak:

 • Jutro idziemy do kina, reż. M. Kwiecińskiego
 • Zero, reż. P. Borowskiego
 • Big love, reż. B. Białowąs
 • Bogowie, reż. Ł. Palkowskiego
 • Tylko nie teraz, reż. W. Pendrakowskiego,
 • Listy do M.2, reż. M. Dejczera,
 • Porady na Zdrady, reż. R. Zatorskiego,
 • 1800 gramów, reż. M. Głowackiego.
 • 365 dni, reż. B. Białowąs

Magdalena wzięła również udział w wielu zagranicznych produkcjach:

 • Azyl, reż. N. Caro
 • Bez paniki, z odrobiną histerii, reż. T. Szafrańskiego.

Fani gustujący raczej w serialach z pewnością znają Magdalenę z jej telewizyjnych ról w “39 i pół” oraz “39 i pół tygodnia”, “Hotel 52”, “To nie koniec świata!”, “Niania w wielkim mieście”. O pracy na planie filmowym i o tym, jak wygląda proces kreowania bohaterki, Magdalena Lamparska rozmawiała z portalem Świat Zdrowia:

W każdej roli jest część mnie, staram się jednak zawsze znaleźć w bohaterce jej cechy charakterystyczne. (...) Staram się jak najlepiej zrozumieć moją bohaterkę, żeby jej działanie było wytłumaczalne. Lubię, jak nie jest idealna, jak jest blisko życia.

Magdalena Lamparska występuje nie tylko przed kamerą, ale również przed publicznością. Aktorkę zobaczyć można na deskach takich warszawskich teatrów jak Teatr Kwadrat, Teatr Polonia, Och Teatr oraz w Teatrze WARSawy. 

Zobacz także:

Warto dodać też, że Magdalena Lamparska współtworzy Fundację GERLSY, której głównym zadaniem jest ekranizowanie historii przedstawiających losy kobiet. Aktorka próbowała swoich sił również w pisarstwie. Jej debiutancka książka Wszystko albo nic. #jakPolaNegri została doceniona przez krytyków.

Magdalena przyznaje też, że mimo wielu lat stażu w pracy aktorki, wciąż odnajduje w tym zawodzie zaskakujące ją zwroty akcji i nowe wyzwania. W rozmowie z Kultura.onet.pl mówi:

Cały czas czymś się zaskakuje, czegoś nowego się uczę, bo tylko w zmianie czujemy rozwój. Na pewno im dłużej jestem w tym zawodzie, tym bardziej mam świadomość pewnych mechanizmów. To nie tylko zawód, a trochę styl życia.

Magdalena Lamparska - historia związku z partnerem

Magdalena Lamparska poznała swojego męża, Bartosza Osumka w 2016 roku na Festiwalu Filmowym „Leżak” w Częstochowie. Bartek był wówczas organizatorem, a Magda przyznaje, że gdy tylko go zobaczyła od razu pomyślała “To będzie mój mąż!”. Aktorka w rozmowie z portalem Twój Styl przyznaje, że nie chciała zgrywać księżniczki zamkniętej w wieży i sama wykonała pierwszy krok. Po festiwalu zaprosiła Bartka do znajomych, zaczęli ze sobą pisać i szybko narodziło się między nimi uczucie. Choć oboje pochodzili z dwóch różnych światów, bez problemów znaleźli wspólny język. Magda z sentymentem wspomina górską wycieczkę, na jaką na początku znajomości zaprosił ją ukochany. 

Na co dzień jestem silna, wierzę w relację partnerską i taką właśnie mamy, ale podczas wypraw od początku daję mu się prowadzić. Lubię, kiedy bierze mnie za rękę, jest przewodnikiem. Bartek podchodził do mojego świata z dużą ostrożnością. Przyjeżdżał do Warszawy, spotykał moich przyjaciół, znane osoby. Zależało mi, żeby poznał mnie przede wszystkim jako Magdę: ciepłą, spontaniczną, zabawną, czasem gotującą, a czasem… denerwującą.

Aktorka przyznaje też, że ich związek przeszedł przez dużą próbę, kiedy powitali na świecie swojego synka. Podkreśla, że niezwykle ważne było dla nich, aby w ferworze rodzicielskich obowiązków nie zapominać o sobie nawzajem. 

Musieliśmy poradzić sobie z nowymi obowiązkami i zmęczeniem, które przekładało się na związek. Od początku staraliśmy się łączyć nasze pasje i podróżować. Chcemy pamiętać, że jesteśmy nie tylko mamą i tatą, ale również małżeństwem, partnerami, przyjaciółmi. Wciąż chcemy siebie zaskakiwać. Kreować sytuacje, które na nowo będą nas w sobie rozkochiwać.

Bartek Osumek na co dzień jest przewodnikiem turystycznym, podróżnikiem i dziennikarzem. Jest też autorem popularnego e-booka przeznaczonego dla rodziców pod tytułem „Gdzie szukać skarbów? Podróże z dzieckiem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej”.

Magdalena Lamparska- dzieci

Magdalena Lamparska zaszła w ciąże po raz pierwszy, mając 29 lat. Syn aktorki i jej męża, Bartka Osumka, urodził się w 2017 roku. Rodzice nadali mu imię Tymoteusz. W tym roku chłopiec skończy 5 lat. Choć aktorka raczej stara się nie pokazywać swojego prywatnego życia na w mediach społecznościowych, niekiedy zdarza jej się robić wyjątki. Za każdym razem, gdy na jej profilu pojawi się zdjęcie z mężem lub synkiem, fani są zachwyceni. Ostatnio postanowiła podzielić się ze światem radosną nowiną - Magdalena Lamparska jest w ciąży! Gwiazda już wkrótce zostanie mamą po raz drugi. Choć nie ukrywa swojej ogromnej radości, zaznacza jednocześnie, że spodziewa się też trudniejszych chwil:

“To zawsze dla mnie ważny czas. Pełen cierpliwości, pokory, spokoju, oczekiwania… na nowe życie. Stan błogosławiony nie zawsze jest łaskawy, pod wieloma względami: fizycznym i emocjonalnym. Nie jesteśmy w stanie go zaplanować. Do tego głowa pełna zmartwień i nadziei, żeby wszystko było dobrze”.

Przepiękne zdjęcie ciężarnej aktorki pojawiło się również na profilu jej męża. Bartek Osumek opatrzyła je tym samym opisem, zaczynając od słów: “Bardzo cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami tą wspaniałą wiadomością osobiście”.

Pod zdjęciem gwiazdy pojawiły się liczne gratulacje, które złożyły między innymi Anna Wendzikowska, Ada Fijał, Anna Czartoryska-Niemczycka, Paulina Krupińska, Joanna Koroniewska.

Ciąża jest już zaawansowana, gwieździe długo udało się utrzymać swój stan w tajemnicy przed reporterami. Na ten moment nie znamy jeszcze płci dziecka, które wkrótce powita na świecie sławna para.