Magdalena Adamowicz startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Magdalena Adamowicz ma być kandydatką z Gdańska. Jak ustaliły "Fakty TVN", żona Adamowicza ma znaleźć się na listach Koalicji Europejskiej do PE i będzie reprezentować Pomorze. Magdalena Adamowicz prawdopodobnie znajdzie się na drugim miejscu. Oprócz niej kandydować będą obecni europosłowie PO: Janusz Lewandowski i Jarosław Wałęsa. Jak podaje "Interia Fakty" Magdalena Adamowicz ma jeszcze w tym tygodniu ostatecznie potwierdzić swój start.

Magdalena Adamowicz po tragicznych wydarzeniach związanych z zamordowaniem jej męża zniknęła na jakiś czas z mediów. Jeśli te informacje się potwierdzą, to Magdalena Adamowicz może być mocną kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Janina Ochojska kandydatką do PE

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej prawdopodobnie będzie otwierać listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej w eurowyborach, w okręgu dolnośląsko – opolskim. Takie informacje podaje "Gazeta Wrocławska", jednak jak na razie sama zainteresowana nie zabrała głosu. "Trzeba poczekać. Wszystko wyjaśni się w ciągu kilku dni" – podaje gazecie informator z bliskiego otoczenia Janiny Ochojskiej.

Janina Ochojska jest założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. Janina Ochojska jeździła na misje do Sudanu, Syrii, Somalii i na Ukrainę. Janina Ochojska ma na swoim koncie liczne ordery i odznaczenia, między innymi: Krzyż Komandorski Ordru Odrodzenia Polski nadany za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej a także Order Narodowy Legii Honorowej.

Co myślicie o tym, że Janina Ochojska i Magdalena Adamowicz będą kandydować do Parlamentu Europejskiego?

 

Zobacz także: