Polki kochają powieści erotyczne i "365 dni" - czy na pewno wszystko jest dla nas dobre?

Magda Mołek i Joanna Keszka – autorki podcastu w Empik Go „Rozważna i Romantyczna” uważają, że to nie przypadek, że właśnie powieści erotyczne są tak popularne w naszym kraju, ale i na całym świecie. Zauważają jednak, że nie wszystko, co czytamy czy oglądamy, jest dla nas dobre.

Na pytanie, co sądzą na temat netflixowego hitu „365 dni” Blanki Lipińskiej odpowiadają, że to wypaczony obraz relacji mężczyzny i kobiety, który utrwala dotychczas istniejący układ.

Zobacz też: Michele Morrone tłumaczy się z roli w "365 dni": Te zachowania są nie w porządku

Magda Mołek i Joanna Keszka o "365 dni" - utrwalamy stereotyp o tym, że pieniądze i siłą fizyczna dają poczucie bezpieczeństwa

- Bogaci mężczyźni kupują sobie młode ciała dziewczyn – mówi wprost Joanna Keszka, oburzona tym, co zobaczyła w filmie „365 dni”.

Magda Mołek dodaje, że to utrwalanie stereotypu jakoby poczucie bezpieczeństwa – tak ważne dla każdej kobiety – wiązało się z pieniędzmi i siłą fizyczną.

Co jeszcze Magda Mołek i Joanna Keszka powiedziały o powieściach erotycznych i dlaczego uważają, że potrzebna jest edukacja seksualna w szkołach oraz dlaczego tak ważne jest, by kobieta będąca matką uporała się ze złymi doświadczeniami seksualnymi? Tego wszystkiego dowiesz się z kolejne części wideo rozmowy z Magdą Mołek i Joanną Keszką. Zapraszamy!

Zobacz także 2. część wywiadu z Magdą Mołek i Joanną Keszką o tym, jak dobry seks pozytywnie wpływa na nasze życie.

Obejrzyj również 1. część wywiadu, w której Magda Mołek i Joanna Keszka wyjaśniają dlaczego kobiety nie powinny wstydzić się mówić głośno słowo "cipka"!