Kontekstem interpretacyjnym Maga w danym układzie jest pozycja karty. Z reguły oznacza on kogoś lub coś, co zrobiło na pytającym niesamowite wrażenie: zafascynowało go, przyciągało, przykuło spojrzeniem lub słowem. Niewątpliwie karta ta symbolizuje osobę, wydarzenie bądź zjawisko o ogromnym uroku i sile oddziaływania.

Spis treści:

  1. Mag tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Mag tarot – czas
  3. Mag tarot – osoba
  4. Mag tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Mag tarot – finanse, praca
  6. Mag tarot – zdrowie
  7. Mag tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Mag tarot – karta dnia, rada

Mag tarot – jak odczytywać kartę?

Szczegółowy opis kart tarota w kontekście Maga porusza przede wszystkim kwestię osoby - postaci przewodnika, który pomaga pytającemu zebrać w całość informacje i wyciągać z nich życiowe wnioski. Z drugiej strony, może to być każdy człowiek, który w jakiś sposób wpływa na nasze umiejętności, życie i spojrzenie na świat. W pozytywnym sensie Mag to inwencja twórcza, skoncentrowanie, życiowy sukces i nauka. Może także demonstrować wybrany los, działanie i początek czegoś nowego.

Interpretacja kart tarota zmienia się, gdy występują one w położeniu odwróconym. Nie inaczej jest w przypadku Maga. Oznacza on wówczas ludzką słabość, strach tkwiący w podświadomości i sabotujący życiowe działania. Wskazuje także na skłonność do depresji i zaburzeń psychicznych. Negatywny aspekt karty to również nadmierne skupienie na sobie, kierowanie się niskimi pobudkami, kłamstwo, ukrywanie prawdy i przebiegłość. Odwrócony Mag w tarocie to bezpośrednie wskazanie na czynienie zła, niegodziwość lub po prostu brak silnej woli.

Mag tarot – czas

Karty tarota do kwestii czasu odnoszą się na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim Arkana Wielkie odczytywać można przez pryzmat astrologii. Mag w szczególny sposób odnosi się do okresu pomiędzy 23 października a 21 listopada, czyli do zodiakalnego Skorpiona. Dzień, który mu patronuje to środa.

Mag w tarocie jest klasyfikowany - podobnie jak Rydwan i Kapłan - jako karta działania. Jeśli więc pytanie dotyczy, kiedy spełni się przepowiednia, taka odpowiedź oznacza bardzo krótki przedział czasowy, być może nawet niemal natychmiastową realizację.

Mag tarot – osoba

W wielu przypadkach odpowiedź na pytanie, co oznacza Mag w tarocie, sprowadza się do określenia przymiotów konkretnej osoby. Z reguły to atrakcyjny, charyzmatyczny mężczyzna: przywódca, człowiek o silnej osobowości, ktoś, kto ma bardzo wiele pomysłów. Zawody związane z Magiem to: naukowiec, odkrywca, pisarz, architekt, ale także terapeuta, lekarz bądź nauczyciel. Możliwe są również odniesienia do maga i iluzjonisty w dosłownym bądź przenośnym znaczeniu tego słowa.

Zobacz także:

Mag tarot – uczucia, miłość, związek

Karta Mag w tarocie nie udziela prostych odpowiedzi na jedno z często zadawanych pytań: co on do mnie czuje? Wskazuje raczej na eksperymentowanie w miłości i poszukiwanie nowej drogi. Demonstruje niekiedy zbliżenie do drugiej osoby, fascynację nią i przezwyciężenie problemów w relacjach, jednak zawsze z uwzględnieniem kreatywności i pomysłowości. Nic nie stanie się tu samo.

Osoby początkujące stawiające tarota powinny najpierw oczyścić umysł oraz przestrzeń wokół siebie. Wybierz zioła do okadzenia pomieszczenia, w którym będzie stawiana wróżba. Może być to szałwia, Palo Santo czy też melisa. W towarzystwie kart ułóż kamienie szlachetne takie jak turmalin czy też ametyst. Pierwszy z nich chroni przed negatywnymi energiami, natomiast drugi pobudza intuicję i kreatywność.

Mag tarot – finanse, praca

Jeśli rozkład tarota, mający odnieść się do kwestii zawodowych i finansowych, wykorzystuje kartę Maga to niewątpliwie dobra wiadomość. Ten reprezentant Arkanów Wielkich oznacza powodzenie w pracy lub edukacji, nowe stanowisko, podwyżkę bądź sukces na eksperckim polu

Mag tarot – zdrowie

Karta Mag w odniesieniu do aspektów zdrowotnych wskazuje na witalność i energię życiową. Jeśli będzie w pozycji odwróconej, zwiastuje choroby związane przede wszystkim z układem oddechowym oraz nerwowym.

Mag tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Rozkład tarota, w którym pojawia się Mag, może nawiązywać do konkretnych miejsc, wydarzeń i sytuacji. To przede wszystkim instytucje i budynki kojarzone z wiedzą i kulturą wysoką: biblioteka, gabinet lekarski, uczelnia, teatr. Mag silnie wskazuje na nowe działania i szanse, podejmowane inicjatywy i wykazywanie się pomysłowością. Zwiastuje aktywne szukanie nowych dróg życiowych. Co więcej, przekonuje, że plany zostaną zrealizowane, jeśli tylko pytający nie będzie obawiał się ryzyka. Czasami Mag jest odpowiedzią na pytanie o życiowe powołanie.

Warto zwracać także uwagę na połączenia kart. Jednym z bardziej niepokojących jest zestawienie odwróconego Maga z Asem Mieczy. Znaczenie karty As Mieczy wskazuje na stracone złudzenia - dobry czas w pracy i budowaniu zdolności intelektualnych, gorszy jednak w przypadku uczuć. Jeśli dołożyć do tego oszustwa i kłamstwa wynikające z odwróconego Maga, interpretacja powinna zamierzać w kierunku przełomowych, zmieniających punkt widzenia wydarzeń życiowych.

Mag tarot – karta dnia, rada

Mag jako rada podpowiada, by w dążeniu do sukcesu łączyć odwagę z talentem. Jako karta dnia także rekomenduje, by nie bać się przejmowania inicjatywy, bo tylko ona umożliwia osiągnięcie celu. To dobry dzień na wszystko, co nowe i skomplikowane.

Zobacz też:

Karta Koło Fortuny - znaczenie w tarocie

Karta Kochankowie - znaczenie w tarocie