Pozycja karty w układzie ma duże znaczenie interpretacyjne. Podobnie jak inne karty tarota, Rydwan zmienia swój sens w zależności od tego, czy w rozkładzie występuje w pozycji prostej czy odwróconej.

Spis treści:

 1. Rydwan - tarot. Jak odczytywać kartę?
 2. Rydwan - tarot. Czas
 3. Rydwan - tarot. Osoba
 4. Rydwan - tarot. Uczucia, miłość, związek
 5. Rydwan - tarot. Finanse, praca
 6. Rydwan - tarot. Zdrowie
 7. Rydwan - tarot. Rada, przeznaczenie, wydarzenia
 8. Rydwan - tarot. Karta dnia

Rydwan - tarot. Jak odczytywać kartę?

Rydwan w tarocie w swoim podstawowym znaczeniu niesie pozytywne przesłanie. Mówi o tym, że każdy człowiek jest kowalem własnego losu i ponosi całkowitą odpowiedzialność zarówno za życiowe zawirowania, jak i sukcesy. Bierne poddawanie się biegowi zdarzeń stoi w sprzeczności z naturą działacza. Rydwan podkreśla, że każdy z nas ma w sobie wszelkie atuty, by kroczyć przez życie świadomie i odważnie, nie tylko wpływając, ale i wywołując zdarzenia zgodne z planem.

Rozkład tarota, w którym znajduje się karta Rydwan, nie zawsze zwiastuje łatwy czas. Często jest to moment wymagający wykorzystania wszelkich zasobów: mądrości, doświadczenia, rozsądku, sprawnego ciała i uporządkowanych emocji. Wszystkie te atrybuty trzeba pogodzić, aby zmobilizować się do skutecznego działania. Przykładowe wydarzenia, które zwiastuje Rydwan to:

 • podróż, od której zależy przyszłość,
 • przeprowadzka,
 • ważna rozmowa lub zaskakująca wiadomość,
 • konieczność podjęcia decyzji za kogoś,
 • awans lub pomyślnie zdane egzaminy,
 • pomyślność materialna,
 • narodziny dziecka,
 • pojawienie się właściwego partnera.

Karta Rydwan w tarocie może znajdować się także w pozycji odwróconej. Wówczas wskazuje na niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw lub utratę panowania nad życiem. To także niesprzyjające, nagłe przeszkody. Rydwan pędzi szybko, a droga przed nim jest pełna zakrętów. Łatwo stracić panowanie nad symbolicznymi końmi.

O jakich negatywnych zdarzeniach może mówić Rydwan? To przede wszystkim:

 • opóźnienie w realizacji planów,
 • straty spowodowane niewłaściwymi decyzjami,
 • pogorszenie statusu finansowego,
 • problemy na tle nerwowym,
 • kierowanie się niskimi pobudkami i złymi emocjami,
 • zbytnie eksploatowanie organizmu,
 • odwołanie podróży,
 • załamanie kariery zawodowej,
 • stagnacja spowodowana strachem przed podjęciem decyzji,

Rydwan - tarot. Czas

Rydwan patronuje astrologicznemu Rakowi. Oznacza to, że w szczególny sposób dotyczy okresu pomiędzy 22 czerwca a 22 lipca. Czas jednak wiąże się z symboliką tej karty w znacznie szerszym zakresie. Rydwan to szybkie przemiany, nowe możliwości oraz postęp. To dynamika i ruch, sprawiające, że czas płynie szybciej.

Zobacz także:

Szczegółowy opis kart tarota pokazuje, w jaki sposób poszczególne Wielkie Arkana odnoszą się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Rydwan nakazuje skoncentrować się na tym, co dopiero nadejdzie. Radzi, by przeszłość pozostawić za sobą i nie przejmować się nią zanadto. Nad teraźniejszością również nie ma sensu skupiać się nadmiernie. Liczy się obrany cel i otwierające się przed człowiekiem szanse.

Rydwan przeważnie oznacza ruch w dobrym kierunku, chyba, że w rozkładzie obok niego znajdą się inne, mniej korzystne karty. Przykładem pozytywnego układu jest Pustelnik i Rydwan w tarocie. Duet ten wytycza drogę do spełnienia i prawdy. O złym kierunku i pobłądzeniu mówi duet: Rydwan i Wieża.

Rydwan - tarot. Osoba

Znaczenie karty Rydwan może dotyczyć także bezpośrednio osoby: pytającej lub związanej z życiem pytającego. Z reguły odnosi się do człowieka prowadzącego bardzo aktywny tryb życia: sportowca, podróżnika, wojskowego, ale także osoby pracowitej, przedsiębiorczej lub popularnej.

Rydwan to człowiek dynamiczny i zrównoważony, wykazujący inicjatywę, urodzony przywódca. Swoim życiem kieruje w sposób świadomy i przemyślany, zawsze starając się mieć plan "B".

Rydwan - tarot. Uczucia, miłość, związek

Karta Rydwan w miłości może zwiastować płomienny i namiętny romans, którego częstą konsekwencją są podróże: wspólne lub w celu wzajemnych odwiedzin. To symbol związku na odległość albo - przeciwnie - podróży poślubnej. Karta wskazuje na wzajemną fascynację na różnych poziomach oraz pociąg seksualny. Zaangażowanie uczuciowe jest w stanie przezwyciężyć ewentualne trudności. W przypadku, gdy obecna relacja jest nieudana, należy inaczej odczytywać tarot. Rydwan uczucia niepożądane wygasza i otwiera nowy początek. Może zatem zwiastować zerwanie i poszukiwanie nowego partnera.

Interpretacja kart w rozkładzie tarota na miłość przedstawia się odmiennie, gdy znajdują się one w pozycji odwróconej. Rydwan w takim położeniu wskazuje na związek, w którym jedna ze stron dominuje wbrew drugiej.

Należy pamiętać, by oczyścić umysł przed stawianiem kart tarota. Najlepiej starać się to robić bez emocji - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. w przeciwnym razie może to zatuszować prawdziwe intencje.

Rydwan - tarot. Finanse, praca

Ponieważ Rydwan to karta pełna energii i dynamiki, interpretowany w kontekście zawodowym i ekonomicznym oznacza przede wszystkim rywalizację i intensywne działanie. To omen pozytywny, zwiastujący sukcesy poprzedzone wysiłkiem, zrealizowane projekty i większy przypływ gotówki. Może jednak oznaczać także konieczność podróży służbowej, delegacji lub częstych wyjazdów w sprawach związanych z pracą.

Rydwan - tarot. Zdrowie

Karta Rydwan jako rada w kwestii zdrowia również ma korzystne konotacje. Informuje o braku poważniejszych kłopotów i ogólnie zadowalającej kondycji psychofizycznej. Jeśli osoba zadająca pytanie choruje, Rydwan w układzie wróży szybki powrót do zdrowia i sprawności.

Rydwan - tarot. Rada, przeznaczenie, wydarzenia

Karta Rydwan sygnalizuje pośpiech i zmianę, dlatego też wiąże się z wszelkimi dynamicznymi wydarzeniami. Może to być podróż w sensie dosłownym, polegająca na przemieszczaniu się po świecie, ale także wędrówka duchowa, odkrywanie swojego "ja" i zdobywanie wiedzy o samym sobie.

Jakich porad udziela wróżenie z kart - Rydwan? Przede wszystkim zachęca do działania. Przekonuje, by zgromadzić energię, uporządkować wiedzę i zdobyte doświadczenia, a następnie odważnie rozpocząć realizację swojego planu. Nad biegiem wydarzeń zapanować można tylko poprzez koncentrację na celu. Jednocześnie Rydwan ostrzega, by nie kierować się złymi myślami i popędami. Mimo wszystko ryzyko przeważnie popłaca.

Rydwan - tarot. Karta dnia

Rydwan wybrany jako karta dnia ma podobne znaczenie jak jego sens ogólny. Pokazuje, że to właśnie dzisiaj można postawić pierwszy krok w ważnej sprawie. Warto wypatrywać sygnałów, ważnych wskazówek i obserwować, jak rozwiną się wydarzenia. Jakkolwiek by się nie potoczyły, będzie to początek nowego etapu.

Zobacz też:

Tarot TAK czy NIE – jak postawić i interpretować? ->>

Jak stawiać tarota - porady dla początkujących