Łukasz Jakóbiak, jak sam deklaruje, od lat marzył o spotkaniu ze swoją idolką - Ellen DeGeneres, u której chciałby się pojawić w roli gościa. Jakóbiak tak bardzo chciałby zaistnieć w jej show, że w końcu sam postanowił się do niego wprosić. Youtuber i mówca motywacyjny ponad dwa tygodnie temu pochwalił się w Internecie, że dostał zaproszenie do programu Ellen DeGeneres "The Ellen Show". Przez dwa dni nabierał internautów i dzwoniących do niego dziennikarzy, twierdząc, że wkrótce naprawdę wystąpi w programie, który w Stanach uchodzi za absolutnie kultowy i jest porównywany do talk-show Oprah Winfrey czy Jimmy’ego Kimmela. Gośćmi Ellen byli m.in. Jennifer Lopez czy Michelle Obama. Po kilku dniach „kampanii marketingowej” Jakóbiak opublikował na YouTube osławiony już "wywiad" ze sobą, w którym to opowiada Ellen, że jest skromnym chłopakiem z Polski, który całe życie marzył o spotkaniu się z nią. Jedyny problem polegał na tym, że ów wywiad był…mistyfikacją! I w Internecie zawrzało. Fani Jakóbiaka mieli do niego sporo pretensji... Poczuli się oszukani.

Kiedy o sprawie zaczęło robić się naprawdę głośno, Łukasz Jakóbiak stwierdził, że wszystko jest jedynie "wizualizacją jego marzenia" i że w ten sposób na pewno "uda mu się dotrzeć do Ellen", na zaproszenie od której cały czas liczy.

Aby osiągnąć swój cel, Jakóbiak zachęca cały czas internautów i swoich followersów, by wysyłali linki z jego "wywiadem" do amerykańskich mediów i osób, które mogą blisko pracować z Ellen. Jakóbiak wciąż prosi o wsparcie swoich fanów, część z których poczuła się jednak porze niego ”zrobiona w bambuko” i najwyraźniej oszukana. Jak się jednak okazuje, gromy i gorzkie słowa pod jego adresem padły nie tylko z ust polskich użytkowników You Tube’a. Właśnie do ofensywny przystąpili także amerykańscy blogerzy! I to jakiej!

Wizualizacja Level Up Łukasza Jakóbiaka dotarła już do kilku zagranicznych blogerów i youtuberów, wyszukujących "hity/żenady Internetu" z całego świata. Po tym jednak, jak ocenili jego zamysł, wnioskujemy, że Jakóbiak nie może raczej liczyć na dobrą sławę za oceanem. Para youtuberów z USA nazwała go nawet "polskim stalkerem". A to dopiero początek!

Głośny projekt Jakóbiaka jako pierwsi skomentowali youtuberzy Ethan i Hila Klein z kanału h3h3, który jest niezwykle popularny w Stanach. Ethan wyszukuje w sieci wszelkie oszustwa i mistyfikacje, wyśmiewa je i obnaża hipokryzję ich „twórców”. Nagranie Jakóbiaka okazało się dla niego idealnym przykładem tego, jak nie powinno się tworzyć treści internetowych. Pod adresem Jakóbiaka padły naprawdę ostre słowa. Przy tym hejt w Internecie to mały pikuś:

Ten gość jest przerażający. Jestem przekonany, że Ellen wystąpiła właśnie o sądowy zakaz zbliżania się do niej – i wam radzę zrobić to samo! Ellen nie powie po obejrzeniu tego: Chcę się spotkać z tym gościem. (...) Prawdziwa Ellen powie, że to nie w porządku. Powinieneś być w programie "Dr Phill", a nie Ellen. Powinni Ci teraz stawiać diagnozę!

Para przeanalizowała i oceniła cały "występ" Łukasza Jakóbiaka u Ellen i nie zostawiła na nim suchej nitki. Gorzkim uwagom pod jego adresem nie było końca:

To żenujące. (...) Nie lubię tych wszystkich guru. Wmawiają ludziom, że możesz być, kim chcesz. Jesteś żywym przykładem na to, że tak nie jest, koleś! Siedzisz na podrobionej kanapie! Ellen nigdy nie zaprosi cię do swojego show. Nigdy! Ludzie nie zawsze dostają to, czego chcą.

Jesteś przerażający, aż ciarki przechodzą! Coś jest z tobą nie tak. Czemu się tym chwalisz? Powinieneś się wstydzić! To żenujące, niebezpieczne i nielegalne. Fetyszyzujesz sławnych ludzi i ich nękasz! To właśnie robisz, koleś... To mnie nie "inspiruje". A fakt, że w twojej głowie jest myśl, że to zaimponuje Ellen, to nowy wymiar szaleństwa. Ona się ciebie boi, koleś!

To są symptomy prawdziwej choroby tego świata. To, że ten koleś jest w jakikolwiek sposób sławny, a jedyne czym się zajmuje to profesjonalny stalking, jest naprawdę niepokojące.

Jak się okazuje, amerykańscy youtuberzy zadali sobie trud, żeby przyjrzeć się także wcześniejszym próbom Jakóbiaka, który już nie jeden raz próbował zaistnieć na arenie międzynarodowej.

POLECAMY TEŻ: ŁUKASZ JAKÓBIAK Fanka wytatuowała sobie jego podobiznę!

Para blogerów przypomniała inne pomysły Łukasza Jakóbiaka, takie jak (rzekomy) wywiad z Anastacią, którą to ...youtuber wyśledził na lotnisku i, podając się za jej starego dobrego znajomego, w samolocie zajął miejsce tuż obok niej, a potem namówił ją na szybki wywiad w hali odlotów. Podobnie przeprowadził też wywiad z muzykiem Fritzem Kalkbrennerem.

Autor programu "20 m2" próbował już wielokrotnie skontaktować się także z inną swoją idolką, Lady Gagą (finalnie dorwał ją na parkingu w Nowym Jorku po jednym z koncertów) oraz z Rihanną. Jak się jednak okazuje, jego przesadne zaangażowanie nie jest mile widziane w USA. A nawet... może być karalne. Póki co akcje Jakóbiaka porównywane są ze stalkingienm, a nie z dobrze pojętą ambicją.

Wygląda na to, że jak na razie Łukasz Jakóbiak występuje w amerykańskich mediach jedynie jako "polski stalker", który „prześladuje i dręczy gwiazdy.” Jako kuriozum, a nie jako człowiek sukcesu. Niestety.

Ciekawe, jak on sam zareaguje na takie oskarżenia ze strony Ethana i Hil Klein? Myślcie, że będzie chciał załagodzić ton ich wypowiedzi i teraz także ich zaprosi ich do swojej słynnej kawalerki?