Łukasz Fabiański jest pozytywnym bohaterem ostatnich kilku rozgrywek polskiej reprezentacji na Euro 2016. Po sobotnim meczu ze Szwajcarią został wręcz pupilkiem Polaków. Dzielnie obronił naszą bramkę w czasie dogrywki i rzutów karnych, w kilkudziesięciu przedłużonych minutach gry. I pomyśleć, że gdyby nie poważna kontuzja Wojtka Szczęsnego, Fabiański mógł zostać na ławce rezerwowych. Piłkarze zresztą już wcześniej wymieniali się na bramce grając razem w klubie Arsenal i to przez całe trzy sezony. Szczęsny trafił do Arsenalu dwa lata po Łukaszu.

Obaj obchodzą też urodziny tego samego dnia, 18. kwietnia, tylko pięć lat po sobie (Fabiański jest starszy). Z Arsenalu nasz narodowy bohater odszedł w w 2014 roku, tuż po wygranym Pucharze Anglii. Szybko przeszedł do walijskiego Swansea.

Prywatnie, pochodzący z Kostrzyna nad Odrą, Łukasz Fabiański ma żonę i malutkie dziecko, synka. Ślub z Anną Grygier, obecnie Fabiańską, wziął w 2013 i była to jeszcze jego szkolna miłość. W 2015 roku parze urodził się syn Jaś. Żona Łukasza Fabiańskiego nie jest typową WAG, nie fotografuje się na ściankach i nie prowadzi bujnego życia celebrytki.

Facebook.com/Łukasz Fabiański Official

Co robią po pracy? Nasz bramkarz uwielbia kino i podobno nie opuszcza żadnej ważnej premiery filmowej. Kiedy grał w Legii, koledzy przyłapali go, gdy wychodził z kina, w którym wyświetlano popularną kreskówkę "Jelonek Bambi". Od tamtego czasu w drużynie Łukasz miał przydomek "Bambi".

Jego umiejętności na boisku podczas EURO 2016, spokojne życie i ciekawe zainteresowania z pewnością przysparzają mu coraz większą rzeszę fanów. Redakcja kobieta.pl z pewnością znajduje się wśród nich!

Zobacz także:

Na podstawie książki:

Yvette Żółtowska-Darska

Autorka książki PO PROSTU FUTBOL oraz bestsellerów dla dzieci „MESSI”, „RONALDO”, „IBRA”, oraz „LEWY. Chłopak, który zachwycił świat”. Mama 11-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do futbolu, wymyśliła zupełnie nową koncepcję książek dla dzieci: biografie ich piłkarskich idoli.

FABIAŃSKI, PISZCZEK, PAZDAN, KAPUSTKA - NOWI BOHATEROWIE