Historia zaczyna się tam, gdzie wiele historii się kończy, czyli na pogrzebie. Sam (Chris Pine), młody, utalentowany biznesmen dowiaduje się o śmierci swojego ojca w dniu, w którym nie dochodzi do skutku największa w jego karierze transakcja.  Udaje się na pogrzeb ojca i odkrywa, że ma siostrę o imieniu Frankie (Elisabeth Banks), o której istnieniu nikt nie wiedział. Stopniowo między rodzeństwem nawiązuje się relacja, która wywróci życie Sama do góry nogami…

O Filmie

W młodości scenarzysta i reżyser filmu Alex Kurtzman dowiedział się o tym, że jego ojciec był wcześniej żonaty i miał dwójkę rodzeństwa, którego nigdy nie poznał. Pewnego wieczoru na imprezie, podeszła do niego dziewczyna i powiedziała mu, że jest jego siostrą.
„To było jak sen” – mówi Kurtzman – „Udało nam się poznać i to było cudowne przeżycie. Bardzo się do siebie zbliżyliśmy i w trakcie tego procesu cały czas zadawaliśmy sobie pytania co nas ominęło przez te wszystkie lata, o czasie który straciliśmy. Mówiliśmy o tym, jak bardzo jesteśmy wdzięczni losowi, że udało nam się spotkać i poznać”. Kurtzman przyznaje, że ich pierwsze spotkanie było szokiem dla nich obojga. „To było bardzo niezwykłe przeżycie, siedzieć naprzeciwko kogoś, w kim rozpoznaje się własne cechy wyglądu, kogo nie widziałeś wcześniej – to trochę tak jak patrzeć w lustro”. „Kiedy Sam mówi w filmie „Ma oczy i nos mojego ojca”, dokładnie tak się czułem, kiedy patrzyłem na siostrę”.

Ludzie jak my na DVD już 18 stycznia!