Jeden z kolejnych lotów zorganizowano dla Polaków już dziś 15. marca z lotniska Heathrow w Londynie. 

Będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich – za resztę ceny dopłaci państwo polskie,. mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Według prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego pierwsze loty czarterowe w ramach programu „Lot do domu” zostaną zorganizowane już w niedzielę. Zapisy na połączenia będą realizowane przez specjalną stronę internetową.  Program skierowany jest do Polaków chcących wrócić do kraju, którzy nie są w stanie zrobić tego inaczej (np. drogą lądową). Strona już działa. Wiadomo też, ile kosztuje taki transport.

Wobec obywateli, którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty liniami LOT, można było usłyszeć na konferencji Mateusz Morawieckiego. Te specjalne loty obejmą osoby, które przebywają obecnie w:  

  • Wielkiej Brytanii,
  • Irlandii,
  • Malcie,
  • Cyprze
  • i Stanach Zjednoczonych. 

Niestety wielu naszych rodaków przebywa też na Sri Lance, w Wietnamie, Tajlandii i wielu innych odległych destynacjach, wciąż nie wiedzą jak mają wrócić i będą to loty kosztowne. Sugeruje się im, aby z Wietnamu dolecieli do Niemiec, a następnie wsiedli w pociąg (który nie kursuje, ponieważ zawieszono kursy międzynarodowe) bądź wybrali autobus (który też nie jest najlepszym wyjściem, zwłaszcza, że w Niemczech jest ponad 4 tysiące zachorowań, a taka komunikacja sprzyja zarażeniom).

PLL LOT lotdodomu.pl lub lotdodomu.com, to strony na których można już zapisywać się na lot powrotny do Polski.  

W sobotę premier informował, że cena za taki przelot będzie zryczałtowana, ale nie podał więcej szczegółów. Aktualnie portal money.pl poinformował, że wysokość zryczałtowanej stawki za powrót do Polski będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. I tak: za przelot w granicach Europy kwota ta będzie wynosić od 400 do 800 zł, a za przelot dalekiego zasięg będzie to 1600 – 2400 zł.

Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd., dodaje PLL LOT. 

Za granicami naszego kraju może przebywać nawet do 400 tysięcy Polaków.