Lina Medina: najmłodsza matka w historii medycyny

Lina Medina pochodzi z Peru. Kobieta została okrzyknięta najmłodszą matką w historii medycyny. Lina urodziła swoje pierwsze dziecko mając 5 lat 7 miesięcy i 21 dni. Każdy z nas zadaje sobie pytanie: jak to możliwe?

Dziewczynka przyszła na świat 23 września 1933 r., w Ticrapo, w Peru. Kiedy skończyła 5 lat, ojciec zauważył, że coś niepokojącego dzieje się z córką. Brzuch dziewczynki zaczął się powiększać. W połowie kwietnia 1939 roku ojciec zaprowadził Linę do szamanów z wioski. Ci zasugerowali, że dziecko ma guza i zalecili wizytę u lekarza. Po dokładnych badaniach lekarskich postawiono diagnozę. Lima była w siódmym miesiącu ciąży. To oznaczało, że dziewczynka prawdopodobnie zaszła w ciążę mając 4 lata i 10 miesięcy!

"14 maja 1939 Lina urodziła swoje pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie wykonywane przez dr Gerardo Lozada, dr Rolando Colareta i dr Busalleu" - podaje Wikipedia.

Synek Liny otrzymał imię Gerardo na cześć lekarza Gerardo Medina, który postawił właściwą diagnozę. Noworodek ważył 2,7 kg. Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Podejrzenia padały zarówno pod adresem ojca dziewczynki, który został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu, jak również podejrzewano braci Liny. Ale ten trop też okazał się niewłaściwy. Prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego i po dziś dzień nie wiadomo, kto był ojcem dziecka.

Synek Liny do dziesiątego roku życia wychowywał się w przeświadczeniu, że Lina jest jego starszą siostrą. Mężczyzna zmarł w 1979 roku w wielu 40 lat na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Lina Medina rodzi dziecko w wieku 5 lat: jak to możliwe?

To pytanie spędza sen z powiek każdemu. Jak to możliwe, że 5-letnia dziewczynka może w ogóle zajść w ciążę i urodzić dziecko? Najprawdopodobniej dziewczynka cierpiała na syndrom przedwczesnego dojrzewania. Najczęściej syndrom ten dotyka właśnie dziewczynki. Objawia się: powiększeniem gruczołów piersiowych, pojawieniem się owłosienia łonowego oraz przedwczesną miesiączką.

W przypadku Liny Mediny przedwczesne dojrzewanie zaczęło się rozwijać wyjątkowo wcześnie. Z różnych źródeł wiadomo, że dziewczynka zaczęła regularnie miesiączkować już przed ukończeniem trzeciego roku życia, a pierwsze krwawienie pojawiło się w wieku ośmiu miesięcy.

Zobacz także:

Chociaż przypadek ciąży u 5-letniej Liny szokuje, to przypadki wczesnych ciąż u dziewczynek zdarzają się. Kilkanaście lat po cesarce Liny, 8-letnia Peruwianka Hilda Trujillo w wyniku gwałtu dokonanego przez 22-letniego kuzyna, urodziła dziecko siłami natury. Gwałciciel został aresztowany.