„NATYCHMIAST, MOCNO, NAPRAWDĘ”, DANIEL HANDLER
wyd. Świat Książki

Kilka spojrzeń, zdawkowych słów, ułamek, sekunda, krótka historia lub cała wieczność – miłość to próżnia życia. Nie da się jej zdefiniować, zrozumieć czy logicznie wytłumaczyć. Pisząc o miłości, Handler zawiesza ją gdzieś „pomiędzy”, w surrealnym świecie, bawiąc się słowem. Bohaterowie opowiadań są jedynie nośnikami idei, ich imiona nie mają znaczenia, tak samo jak umiejscowienie historii w konkretnym czasie i przestrzeni. Czysta postać miłości.

„TRZEPOT SKRZYDEŁ”, KATARZYNA GROCHOLA
Wydawnictwo Literackie

Do przemyślenia. Przenikliwy, osobisty i bardzo prawdziwy portret psychologiczny kobiety, która intensywnie doświadcza swojej rzeczywistości, gdzie jej marzenia z młodości dawno rozmyły się w cierpkiej codzienności. Hanka może być każdą z nas. Wydaje się, że na zawsze już będzie uwikłana w małżeństwo z tyranem, który brutalnie okazując jej swoją „miłość”, niszczy w niej człowieka. Żyje w strachu i zapada się w sobie. Towarzyszy jej złowrogi trzepot skrzydeł... Niepokojąco szczerze o życiu i nadziei.  

„ZABÓJSTWO BUZIACZKA”, MEHMET MURAT SOMER
wyd. Prószyński i Spółka

Zamordowano Buziaczka – dziewczynę z nocnego klubu. Jej koleżanka postanawia rozwikłać tajemnicę tej śmierci. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zamordowany Buziaczek i nasz detektyw to transwestyci. Równie kolorowi i komiczni jak bohaterowie filmów Almodóvara. Stambulskie noce, światek transwestytów i tych „uporządkowanych” to gotowy scenariusz dla mistrza Pedra!

„PRZYJACIELE I KOCHANKOWIE”, ERIC JEROME DICKEY
wyd. G+J

Romans obyczajowy. Wydaje się, że Tyrel i Shelby oraz Leonard i Debra, czekali na siebie całe życie. Przez chwilę wszystko jest tak, jak być powinno. Sielanka kończy się równie szybko, jak się zaczęła i trzeba spróbować odnaleźć się na nowo. O przyjaźni, bliskości i oddalaniu się, o pożądaniu i pomyłkach, które zmieniają wszystko. I o kilku ulotnych chwilach...