Zadbaj o zmęczone nogi

Z tą afirmacją lata nie całkiem koresponduje problem pewnej ociężałości, która spotyka nas ze względu na prowadzony przez ostatnie miesiące tryb życia. Część naszych dawnych aktywności została zamrożona, a czas wolny sprowadza się do siedzenia na kanapie i surfowania po Netflixie. Nie tylko nasza rozrywka tak wygląda, ale i czas pracy, bo mieszkania zamieniły się w domowe biura, gdzie w bezruchu spędzamy po kilka godzin. Nie można wyjść na lunch do restauracji czy na spotkanie, jest tylko nieustanne siedzenie przed monitorem. 

Dla naszych nóg to fatalna sytuacja, bo pozostawanie w tej samej siedzącej czy półleżącej pozycji ma znaczący wpływ na pogorszenie się krążenia krwi i pojawiające się odrętwienia. Nogi stają się ciężkie, opuchnięte w okolicy kostek, co jeszcze utrudnia aktywność. 

Jak postawić nogi... na nogi?

Plusem pandemii jest na pewno to, że nosimy mniej szpilek, które wcześniej były głównym winowajcą problemów z łydkami i stopami. Obcasy zamieniłyśmy na obuwie sportowe, ale z samym sportem wciąż jest słabo. Najlepszą metodą na walkę, nie tylko z ciężkością nóg, jest aktywność fizyczna - regularna na świeżym powietrzu, ale ważne są też 5-minutowe przerwy w pracy na porobienie choćby pajacyków. W domowym biurze nikt nas przecież nie widzi. Istotne jest też właściwe odżywianie się, spożywanie produktów jak najmniej przetworzonych i regularne nawadnianie się, przy czym mowa tu o wodzie, ewentualnie sokach owocowych (najlepiej świeżo wyciskanych).

Pomocne w problemie będą preparaty wspomagające, takie jak Detramax w tabletkach czy Detramax żel, które w oparciu o zawarte w nich składniki roślinne zmniejszają poczucie dyskomfortu. Ważnym składnikiem suplementu diety Detramax jest wyciąg z liści Vitis vinifera, którego regularne przyjmowanie wspomaga mikrokrążenie żylne i zmniejsza uczucie ciężkich nóg. Zawarte w winorośli polifenole zapobiegają uszkodzeniom nabłonka naczyniowego oraz zmniejszają kruchość i przepuszczalność naczyń krwionośnych. W składzie Detramaxu znajdziemy też ekstrakt z pestek winogron i witaminę C, która wspomaga produkcję kolagenu. Ekstrakt z kłącza ruszczyka kolczastego, zawarty w suplemencie Detramax Plus, przynosi ulgę zmęczonym nogom, a także przyczynia się do redukcji obrzęków kończyn dolnych. Detramex żel zawiera wyciąg z owoców kasztanowca, który łagodzi obrzęki oraz ekstrakt z korzenia ruszczyka, skórki cytryny i z owoców borówki zmniejszające uczucie ciężkości nóg. Mentol z kolei koi skórę.

Jeśli tak samo jak my, zimę spędziłaś na kanapie, zadbaj o swoje zdrowie i komfort. Żeby twoje nogi były tak samo lekkie jak te letnie sukienki, które czekają w szafie.