PAWIE PIÓRO

fot. mat. prasowe

Jak wykonać taki makijaż? Oto instrukcja krok po kroku.

1. Nałóż złotą kredkę. W powieki i skórę pod oczami wklep bazę pod cienie. Ruchomą część górnej powieki od środka do zewnętrznego kącika oraz dolną od wewnętrznego kącika do środka pomaluj złotą kredką.

fot. mat. prasowe

Zobacz także:

2. Użyj zielonej kredki. Teraz sięgnij po kredkę w odcieniu zieleni. Nałóż ją na górną powiekę od wewnętrznego kącika do środka i na dolną po przekątnej. Następnie pędzelkiem delikatnie rozetrzyj kolory, by miejsce ich łączenia było niewidoczne.

fot. mat. prasowe

3. Sięgnij po cienie. Teraz wzmocnij kolory. Na kredki nałóż cienie, aplikując złoty na złoto, a zielony na zieleń. Kilkakrotnie powtarzaj nakładanie. Rozetrzyj tak, by uzyskać smoky eyes. Załamanie górnej powieki podkreśl beżowym fioletem.

fot. mat. prasowe

4. Narysuj czarną linię. Miękką, czarną kredką zaznacz krawędź górnej i dolnej powieki na linii wodnej. Czarną, wydłużającą maskarą mocno wytuszuj rzęsy. Podkreśl też brwi, modelując ich łuk brązową kredką i cieniem.

fot. mat. prasowe

BROKATOWE SMOKY

fot. mat. prasowe

Przeczytaj instrukcję wykonania makijażu w stylu brokatowe smoky i obejrzyj zdjęcia w galerii:

1. Zacznij od czarnej kredki. Wybierz produkt dość miękki, którym można narysować szerokie kreski. Zaznacz czarną kredką górną i dolną powiekę, a następnie lekko rozetrzyj kreski pędzelkiem do cieni.

2. Teraz srebrna kredka. Możesz też wybrać grafitową ze srebrnymi drobinkami. Nałóż ją na górne i dolne powieki, na nałożoną wcześniej czarną kredkę. Zaznacz nią mocniej zewnętrzny kącik oka i linię załamania powieki.

3. Pomaluj oczy cieniem. Wybierz do tego kosmetyk w odcieniu grafitowo-srebrnym. Nałóż go miękkim pędzelkiem na ruchomą część górnej powieki, aż do linii załamania, oraz na dolną powiekę do zewnętrznego kącika.

4. Nałóż srebrny brokat. Zanurz pędzelek w kosmetyku i delikatnie wklep w górną powiekę. Możesz użyć do tego opuszki palca. Narysuj kreskę na linii wodnej górnej i dolnej powieki. Wytuszuj rzęsy.

5. Przyklej kryształki. To bardzo modne i zmysłowe dopełnienie karnawałowego looku. Do wyboru masz kryształki, pereł- ki lub cyrkonie do zdobienia twarzy. Nakładaj je na skórę za pomocą pęsetki, zanurzając jeden koniec produktu w kleju do rzęs. Na stronach internetowych i w sklepach dla makijażystów możesz kupić też ozdoby samoprzylepne.