Lekarka zmaga się z falą hejtu. Nie chodzi o jej kompetencje, a... wygląd

Region Mazowiecki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ma nowo wybraną Koordynatorkę ds. Praw Kobiet i Walki z Dyskryminacją. Funkcję koordynatora obejmie rezydentka psychiatrii - Julia Pankiewicz. 

"W środowisku lekarskim, gdzie efektywność i jakość pracy zależą od poziomu współpracy w skomplikowanej siatce zależności (a nie hierarchii) zawodów medycznych, nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, rasę, narodowość, język czy kulturę. Powstanie oficjalnego stanowiska w strukturach Związku napawa ogromną nadzieją, bo do tej pory główną artylerią w walce były gazety i inne media, a indywidualne ludzkie tragedie miały wymiar afery medialnej. Dlatego liczę, że od teraz kwestia dyskryminacji nabierze wyższej rangi w oczach decydentów i nas samych" — zapewniła Julia Pankiewicz tuż po ogłoszeniu informacji na temat nowej funkcji, którą jej przydzielono.

Krótko po ogłoszeniu nowej Koordynatorki ds. Praw Kobiet i Walki z Dyskryminacją na Twitterze, w komentarzach zawrzało. Użytkownicy Twittera uważają lekarkę za osobę niekompetentną, która sama potrzebuje pomocy psychiatry. Dlaczego? Czy 21-latka w przeszłości okazała się być niegotowa do pracy w swoim zawodzie? Nie. Internautom nie podoba im się ogolona głowa, tatuaże i kolczyk w nosie 21-latki.

Jak ci pacjenci psychiatrii zobaczą taką doktor to koszmary mają gwarantowane

Tatuaże i piercing, to zewnętrzne objawy wewnętrznego problemu

Koordynatorka to chyba uciekła z oddziału psychiatrii

Wygląda jakby sama potrzebowała pomocy

Anoreksja i skłonność do samookaleczania. To można (i trzeba) leczyć

Karolina Krowin-Piotrowska w obronie hejtowanej lekarki: "To jedno zdjęcie pokazało z jaką dyskryminacją na codzień mierzą się kobiety w Polsce"

Głośne komentowanie wyglądu lekarki dotarło do Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która zamieściła obszerny wpis w obronie Julii Pankiewicz.

To jest pani Julia Pankiewicz. Jest psychiatrką. Jest aktywistką. Walczy o prawo do decydowania o swoim ciele. Pomaga uchodźcom. Dba o psychiatrię dla dzieci i młodzieży.

Ma ogoloną głowę.

Wygląda, jak dla mnie, wiarygodnie i obłędnie. Szczegóły w poście. Pod postem na drugim slajdzie trzeba było wyłączyć komentarze. Taki był szlam. Jest też młodą kobietą, która zbiera od kilkudziesięciu godzin w sieci, głównie na Twitterze, totalny, gremialny, od wszystkich płci, ludzi z różnych polityczno-wyznaniowych baniek, hejt za wygląd Nie za brak umiejętności zawodowych. Za wygląd.

Powtórzę: lekarka, psychiatrka, zbiera w 21 wieku w sieci totalny hejt ZA WYGLĄD.
Gdzie są feministki? Działaczki body positive? Czy ktoś wyjdzie ze swojej bańki i pomoże? Czy ktoś stanie w jej obronie na poważnie? W jakim kraju my żyjemy? Kim jesteśmy? To jedno zdjęcie pokazało z jaką dyskryminacją na codzień mierzą się kobiety w Polsce.

Na przykre komentarze odpowiedziała także sama Julia Pankiewicz na swoim profilu na Twitterze. 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zobacz także: