IKEA SOMMAR 2019 - nowa letnia kolekcja IKEA

Co roku czekamy na nią z niecierpliwością. Gdy w sklepach IKEA pojawia się lato, to znak, że zima zmierza już ku końcowi. Nowa kolekcja IKEA SOMMAR 2019 to nasycone kolory, wyraziste graficzne wzory i detale, które zadbają o wakacyjny relaks. Znajdziemy w niej piknikowe kosze i plażowe akcesoria, a także wszystko, co niezbędne by urządzić balkon: barwne tekstylia, wyraziste poszewki na poduszki, klosze solarnych lamp, a także lampiony i girlandy świetlne LED, które wyczarują nastrojową atmosferę w ciepłe letnie wieczory. 

IKEA SOMMAR 2019 - co znajdziecie w nowej kolekcji IKEA?

W nowej kolekcji IKEA SOMMAR 2019 nie brakuje też mebli i akcesoriów dla szczęśliwych posiadaczy ogrodu. Lekka konstrukcja mebli z serii HAVSTEN pozwoli przenieść je z domu na zewnątrz w mgnieniu oka. Przydadzą się także wodoodporne poduszki FUNKÖN i FESTHOLMEN, które dzięki zastosowaniu specjalnej techniki produkcji nie blakną. Długie letnie dni to także doskonały czas na biesiadowanie na świeżym powietrzu, więc warto zaprosić znajomych na wspólne gotowanie do przydomowego ogródka. Zmieszczą się wszyscy – gości można usadzić na sofie SOLLERÖN o idealnym kącie odchylenia oparcia, funkcjonalnych pufach OTTERÖN czy krzesłach SALTHOLMEN. Na tle zielonej trawy pięknie zaprezentuje się zaś soczyście czerwony stolik TRANARÖ. Grill oraz wszystkie niezbędne akcesoria, jak fartuch czy szczypce i łopatki wchodzą w skład serii SOMMAR 2019, a smakołyki na drogę można zapakować gościom w kolorowe pojemniki z pokrywką.

Nowa kolekcja IKEA SOMMAR 2019

Tegoroczna kolekcja IKEA SOMMAR została stworzona we współpracy z dwiema projektantkami: Lottą Kühlhorn i Malin Unnborn oraz przy współudziale kolektywu projektowego Textilgruppen & Papperian, stworzonego w ramach inicjatywy dla osób z niepełnosprawnościami, którzy pasjonują się sztuką. Tworzy go 26 artystów, zajmujących się głównie projektami z papieru i tekstyliów, a także rzeźbami.

- W letniej odsłonie IKEA odważny, geometryczny styl duetu projektantek Lotty Kühlhorn i Malin Unnborn pięknie uzupełnia swobodną, żywą ekspresję kolektywu Papperian. Zabawne wzory idealnie łączą się z nieco surową geometrią. Wszystko ze sobą współgra, tworząc unikalną całość. Tegoroczna seria SOMMAR pozwala wprowadzić do codziennych pomieszczeń odrobinę wakacyjnego luzu i idealnie wpisuje się w ponadczasowy, ikoniczny styl IKEA – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

Sezonowa kolekcja IKEA SOMMAR 2019 jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od marca br. do wyczerpania zapasów.