Larry King nie żyje: chorował na COVID-19

Larry King zmarł w wieku 87 lat w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles, gdzie był leczony od kilku tygodni z powodu COVID-19. Legendarny dziennikarz zmagał się również z innymi schorzeniami zdrowotnymi. Informację o śmierci Kinga podano na oficjalnym koncie na Twitterze, co potwierdził w sobotę rano stacji CNN syn dziennikarza.

Larry King, który tak naprawdę nazywał się Leib Harvey Zeiger, był wieloletnim dziennikarzem telewizji CNN, gdzie prowadził legendarny program "Larry King Live". W 2012 r., dwa lata po odejściu z CNN, zaczął prowadzić program "Larry King Now" w swojej internetowej telewizji Ora TV, którą założył.

Dziennikarz miał na swoim koncie blisko 40 tys. wywiadów, w tym z Margaret Thatcher, Władimirem Putinem, Frankiem Sinatrą, Marlonem Brando, Barbrą Streisand, Madonną.

Chociaż to jego nazwisko pojawiało się w tytułach programów, Larry zawsze uznawał swoich rozmówców za prawdziwe gwiazdy programu, a siebie jako bezstronnego łącznika pomiędzy gościem a publicznością. Lubił zadawać krótkie, bezpośrednie i nieskomplikowane pytania, niezależnie od tego, czy rozmawiał z amerykańskim prezydentem, zagranicznym przywódcą, celebrytą, skandalistą czy zwykłym człowiekiem. Uważał, że zwięzłe pytania zwykle zapewniają najlepsze odpowiedzi i nie mylił się" – wspomniano go na jego oficjalnym profilu na Twitterze.

Larry King był założycielem fundacji Larry King Cardiac Foundation, którą założył po tym jak w 1987 roku przeszedł pięciokrotną operację wszczepienia bajpasów. Fundacja pomagała nieubezpieczonym pacjentom kardiologicznym. W 2017 roku zdiagnozowano u niego raka płuc i dziennikarz przeszedł operację. W 2019 roku był leczony w związku z chorobą niedokrwienną serca. Ostatnio do tego doszedł COVID-19.

Zobacz także: Syn Audrey Hepburn zdradził największe kompleksy aktorki. Nie zgadniecie, jakie wady widziała w sobie gwiazda

Larry King miał siedem żon

Życie prywatne Larry'ego Kinga było równie pasjonujące jak jego kariera. Dziennikarz wziął osiem ślubów i rozwodów z siedmioma kobietami. Z jedną z nich, Alene Akins pobrał się dwa razy i dwa razy wziął rozwód.

Pierwszy ślub King wziął ze swoją dziewczyną z liceum Fredą Miler w 1952 roku. Małżeństwo przetrwało niecały rok. W 1961 r. poślubił Annette Kaye, która urodziła ich pierwszego syna. Jeszcze w tym samym roku King zostawił Annette i poślubił Alene Akins. Para rozwiodła się w 1963 r. Kolejną żoną dziennikarza była Mickey Supthin. Wówczas urodziła się ich córka Kelly. Dwa lata po ślubie doszło do rozwodu. Wówczas King po raz drugi wziął ślub z Akins (1968 r.). Jak mawiano dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki i to powiedzenie sprawdziło się w przypadku Kinga. Małżeństwo nie przetrwało długo - w 1971 r. doszło do rozwodu. Po pięciu latach dziennikarz poślubił nauczycielkę matematyki Sharon Lepore. Byli razem do 1983 r. Szóstą żoną Larry'ego Kinga była bizneswoman Julie Alexander. Para pobrała się w 1989 r., rok później byli już w separacji, a w 1992 r. rozwiedli się.

Ostatnią żoną dziennikarza była aktorka Shawn Southwick, z którą Larry King był 22 lata. Para doczekała się dwóch synów: 21-letniego dzisiaj Chance'a i o dwa lata młodszego Cannona.

Zawsze będę dbał o swoją żonę. Ale doszliśmy do momentu, w którym się już nie dogadujemy - mówił o swoim ostatnim małżeństwie Larry King.

"Kiedy się zakochiwałeś, to też brałeś ślub. Więc poślubiłem kobiety, w których się zakochałem. Ale ci, których kochałem jako 20-latek, nie byli tymi samymi, których kochałem w wieku 30, a później 40 lat" - mówił King o swoich małżeństwach dla "People".

Przeczytaj także: Michelle Pfeiffer zagra Pierwszą Damę USA w nowym serialu "The First Lady". Jak po latach wygląda aktorka?

Larry King: rodzinne tragedie

Dziennikarz w ubiegłym roku przeżył osobiste tragedie. W 2020 r. na atak serca zmarł 65-letni adoptowany syn Andy. Larry King nie mógł uczestniczyć w jego pogrzebie ze względu na zły stan zdrowia. Dochodził do zdrowia po przebytym udarze.

Trzy tygodnie po śmierci syna w wieku 52 lat zmarła córka Larry'ego Kinga i Alene Akins, Chaia. Kilka tygodni przed śmiercią zdiagnozowano u niej raka płuc. 

W wywiadzie dla stacji KTLA dziennikarz przyznał, że najlepszą rzeczą, jaka mu się przydarzyła w życiu, jest bycie ojcem.

Przeczytaj także: Siostra Marylin Monroe w tym roku skończy 102 lata. Czy gdyby Marylin żyła wyglądałaby jak Berniece Baker Miracle?

Dzieci Larry'ego Kinga żegnają ojca

Na profilu Larry'ego Kinga w mediach społecznościowych pojawił się wzruszający wpis jego dzieci. Larry King, Jr., Chance King i Cannon King napisali:

Jesteśmy załamani śmiercią naszego ojca i razem z naszą dalszą rodziną opłakujemy jego stratę. Świat znał Larry'ego Kinga jako świetnego dziennikarza i prowadzącego wywiady, ale dla nas był „tatą”. Był człowiekiem, który z miłością miał obsesję na punkcie naszych codziennych zajęć i naszego dobrego samopoczucia, i który był tak dumny z naszych osiągnięć - dużych, małych lub wyimaginowanych. I przez to wszystko wiedzieliśmy bez wątpienia na świecie, że kochał nas bardziej niż samo życie. Był niesamowitym ojcem i był zaciekle lojalny wobec tych, którzy mieli szczęście nazywać go przyjacielem. Będziemy za nim tęsknić każdego dnia naszego życia.

Wylew miłości i wspomnienia o jego niezwykłej karierze poruszyły nas głęboko i jesteśmy bardzo wdzięczni. Zamiast kwiatów, uprzejmie prosimy o rozważenie darowizny na rzecz American Heart Association lub EMS Straży Pożarnej w Beverly Hills, którym zawdzięczamy wdzięczność za wspaniałą opiekę, jaką zapewniali naszemu tacie w ostatnich latach jego życia.