Lara Gessler zdecydowała, że nie ochrzci córki

Lara Gessler w październiku 2020 roku po raz pierwszy została mamą. Córka znanej restauratorki wybrała dla dziewczynki nietypowe imię - Nena. Jeszcze przed porodem Lara Gessler podjęła decyzję, że nie ochrzci dziecka.

Nie planujemy też chrzcin. Jeśli zdecydujemy się świętować, to po prostu spontanicznie zaprosimy przyjaciół i rodzinę - zadeklarowała Lara Gessler.

Taką samą decyzję podjęła ostatnio świeżo upieczona mama Zofia Zborowska: "To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach, mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze." 

Całkowicie innego zdania jest Ida Nowakowska. Jej stanowisko co do chrztu dziecka jest jasne. "Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem" - podkreśla tancerka i prezenterka telewizyjna.

Co Magda Gessler myśli o decyzji Lary?

Czy decyzję Lary Gessler o nie ochrzczeniu córki podziela Magda Gessler? Słynna restauratorka w wywiadzie dla Jastrząb Post wyznała, że szanuje decyzje córki i nie wtrąca się w wychowanie wnuczki.

Nie. Lara mi nie pozwala. Ona uważa, zresztą tak jak ja, że dziecko jest jej i pierwszą część życia powinno poznać rodzinę, ale głównie powinno być z rodzicami. I tak to się dzieje. Bardzo ją za to szanuję. Najbardziej mnie wzrusza jako mama, bo jest najpiękniejszą, najwspanialszą i najmądrzejszą mamą na świecie - wyznała w trakcie wywiadu.