Laminowanie rzęs: co to jest?

Laminowanie rzęs to zabieg, o którym jakiś czas temu było naprawdę głośno. I trudno się temu dziwić, ponieważ ten keratynowy lifting rzęs daje efekt, który może nawet zastąpić przedłużanie rzęs. Dzięki laminacji trwale podkręcimy włoski, a także je odżywimy, wydłużymy, delikatnie pogrubimy oraz dodatkowo przyciemnimy. Laminacja rzęs to coś dla kobiet, które nie lubią mocnego przerysowanego efektu, lecz pragną mieć naturalnie podniesione włoski. Ten zabieg sprawi, że nasze naturalne rzęsy zostaną wzmocnione i będą bardziej widoczne. Mimo że rezultat zabiegu jest delikatny to spojrzenie nadal zostaje wyraziście podkreślone. To idealna propozycja dla klientek, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wykonywać stylizacji rzęs.

Laminowanie rzęs: jak się je wykonuje?

Zabieg upiększania włosków wykonuje się w wybranym gabinecie kosmetycznym. Trzeba być przygotowanym na to, że proces laminacji rzęs jest dość pracochłonny i trwa od 60 do 90 minut.

Na początku stylistka zaczyna do odtłuszczenia górnych włosków. Na dolne rzęsy nakładane są natomiast specjalne płatki zabezpieczające, a na skórę aplikowany jest preparat ochronny. Kolejnym krokiem podczas zabiegu laminowania rzęs jest nałożenie na górną powiekę wałeczka, na który nawijane są włoski, które od razu są pokrywane są też specjalną substancją odżywczą. Ma ona działanie zagęszczające i pogrubiające rzęsy. Następny etap to nałożenie przez kosmetyczkę farby koloryzującej włoski. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać brązowy lub czarny kolor barwnika. Zabieg laminowania rzęs kończy nałożenie płynnej keratyny, której zadaniem jest utrwalenie wcześniej przygotowanych włosków, wydobycia ich blasku i nadanie im sprężystości.

Zobacz też: Jak naturalnie wydłużyć rzęsy? Znamy najlepsze domowe sposoby na długie i gęste rzęsy

Laminacja rzęs: przed i po

Efekty laminacji rzęs mogą być naprawdę spektakularne, nawet jeśli włoski z pozoru nie wyglądają na gęste i długie:

Jak przygotować się do laminowania rzęs?

Do zabiegu laminowania rzęs nie trzeba się bardzo przygotowywać. Wystarczy pamiętać o tym by nie malować się przed wizytą u kosmetyczki, a w czasie sesji należy ściągnąć szkła kontaktowe.

Laminacja rzęs: jak dbać o efekt zabiegu?

24 godziny po wykonanym laminowaniu rzęs oczy nie powinny mieć kontaktu z wodą. Już na drugi dzień można jednak jak zwykle pomalować rzęsy maskarą, a sam demakijaż także nie stanowi problemu i nie popsuje efektu podkręconych włosków. Poza tym można mieć kontakt z niską i wysoką temperaturą oraz z wodą. Dlatego też nie zabronione jest uczęszczanie na basen, saunę oraz opalanie się.

Zobacz także:

Laminacja rzęs w domu?

Laminowanie rzęs w domu raczej nie jest możliwe, choć w sieci pojawiają się nawet przepisy na samodzielną miksturę na bazie żelatyny, która ma działać podobnie jak zabieg wykonywany w salonie. Dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie? Przede wszystkim przez wzgląd na bezpieczeństwo - okolice oka są bardzo wrażliwe, łatwo o nieszczęśliwy wypadek, który w najlepszym przypadku skończy się podrażnieniem skóry i uszkodzeniem rzęs, w najgorszym - problemami ze wzrokiem. Drugą kwestią jest tu wygoda - ze względu na sposób, w jaki przeprowadzany jest zabieg, osoba wykonująca go samodzielnie musiałaby robić to z jednym otwartym okiem. To również może prowadzić do błędów, jak na przykład przypadkowe zarysowanie gałki ocznej szczoteczką do rzęs.  

Zobacz też: Jak przykleić rzęsy? Triki dla każdego rodzaju sztucznych rzęs

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania laminowania rzęs?

Zanim zdecydujemy się na wykonanie laminowania rzęs powinniśmy dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zabiegu nie mogą robić klientki, które przeszły operację wzroku, mają zapalenie spojówek lub zespół suchego oka, skarżą się na podrażnienia w tym obszarze, cierpią na jaskrę bądź zaćmę oraz mogą mieć alergię na jeden z komponentów stosowanych podczas laminacji rzęs.

Innymi stanami i dolegliwościami w trakcie których nie wskazane jest laminowanie rzęs są:

  • okres laktacji i ciąża,

  • przechodzona chemioterapia,

  • porażenie nerwu twarzy,

  • przeziębienie, katar sienny i grypa.

Laminacja rzęs: cena

Za zabieg laminowania rzęs w zależności od wybranego wcześniej salonu zapłacimy około 150-250 złotych. To dość wysoka kwota biorąc pod uwagę, że efekt zabiegu ma się utrzymać 1-2 miesiące.

Potrzebujesz mocniejszego efektu na wielkie wyjście? Przeczytaj o metodzie objętościowej rzęsy 3DRzęsy 3D – jak długo się trzymają i na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3:1?