Lady Louise Windsor - ulubiona wnuczka księcia Filipa i królowej Elżbiety II

Lady Louise Windsor to siedemnastoletnia wnuczka księcia Filipa, którą zmarły darzył niezwykłą sympatią. To właśnie jej książę Filip zapisał w spadku wyjątkową część swojego majątku. Jego zdaniem to właśnie młodziutka Lady Louise Windsor była najbardziej godna tego daru.

Co odziedziczyła po księciu Filipie jego ukochana wnuczka? Jak podają brytyjskie media, Lady Louise Windsor otrzymała dwa kucyki oraz luksusową karocę! W testamencie zmarłego księcia zapisano, że dziewczyna będzie osobiście opiekować się zwierzakami o imionach Balmoral Nevis i Notlaw Storm.

Z doniesień brytyjskiej prasy wynika także, że luksusową karocę jeszcze przed pogrzebem księcia Filipa wypełniono po brzegi kosztownościami i osobistymi rzeczami księcia. Wszystko to trafi w ręce nastoletniej Louise, która pojawiła się na ceremonii pogrzebowej z całą swoją rodziną.

Kim jest Lady Louise Windsor? To nie kto inny, jak wnuczka księcia Filipa i królowej Elżbiety II oraz córka Edwarda – hrabiego Wessex oraz Sophie – hrabiny Wessex. Mimo, że jest ulubioną wnuczką pary królewskiej, nie otrzymała tytułu książęcego – na prośbę własnej rodziny.

Lady Louise Windsor z rodzicami podczas uroczystości pogrzebowych księcia Filipa / Getty Images

PRZECZYTAJ TEŻ:

Zobacz także:

Lady Louise Windsor wada wzroku

Lady Louise Windsor urodziła się jako wcześniak w wyniku cesarskiego cięcia. Tuż po narodzinach wykryto u niej poważną wadę wzroku. Miała zbieżnego zeza, który wymagał operacji. Pierwszą operację wzroku przeszła w 18 miesiącu życia! Niestety, zabieg nie powiódł się, a następną operację przeprowadzono dopiero w 2014 roku. Tym razem wszystko potoczyło się tak, jak planowano. Hrabina Sophia - mama Lady Louise – była tak szczęśliwa, że zwierzyła się wówczas prasie, co było dość dużym zaskoczeniem. Kłopoty zdrowotne córki sprawiły też, że hrabina Sophia zaangażowała się we współpracę z Międzynarodową Agencją ds. Zapobiegania Ślepocie, której do dziś jest ambasadorką.

Lady Louise Windsor i księżna Kate / Getty Images

ZOBACZ TEŻ:

Louise Windsor - "normalne życie" Lady

Zarówno Lady Louise jak i jej młodszy brat wicehrabia James byli wychowywani z dala od blichtru Pałacu Buckingham. Co ciekawe, jako małe dzieci nie zdawali sobie nawet sprawy z tego, że ich babcia jest królową! Dopiero, gdy Louise poszła do szkoły, koledzy z klasy wyjaśnili jej, że jej „kochana babunia” jest głową państwa!

Słodka dziewczynka Louise i jej młodszy brat James uczestniczyli w wielu oficjalnych wydarzeniach rodziny królewskiej. Mała Louise była m.in. jedną z dziewczynek niosących tren panny młodej podczas ślubu księżnej Kate i księcia Williama. Więcej zdjęć Lady Louise Windsor znajdziecie w naszej galerii!

Malutka Louise Windsor w objęciach taty hrabiego Edwarda

Lady Louise Windsor znajduje się obecnie na 14. Miejscu w linii sukcesji brytyjskiego tronu.