Kitty Spencer: kim jest siostrzenica księżnej Diany?

Kitty Spencer ma 28 lat i wywodzi się z arystokratycznego rodu Spencerów. Jest córką Charlesa Spencera, brata księżnej Diany i chrześniaka królowej Elżbiety II. Młoda arystokratka miała sześć lat, gdy jej ciocia, Lady Di, zginęła w tragicznym wypadku samochodowym. Niedługo później musiała się zmierzyć z kolejnym wstrząsem, jakim był dla niej rozwód rodziców. Opiekę nad nią przejęła wówczas jej mama, była modelka Catherine Victoria Aitken, z którą Kitty zamieszkała w Kapsztadzie. Bratanica księżnej Diany studiowała psychologię, politologię i literaturę angielską na tamtejszym uniwersytecie. Do Londynu wróciła z RPA dopiero jako osoba dorosła, podejmując studia z zarządzania markami luksusowymi. Odkąd pamięta, zawsze marzyła jednak o tym, by pójść w ślady mamy i zostać modelką.

Kitty Spencer: początki kariery

Pomimo znanego nazwiska, początkowo ciężko było jej się przebić w branży. Drzwi do kariery otworzyło jej dopiero pojawienie się w maju 2018 roku na ślubie kuzyna, księcia Harry’ego z Meghan Markle. To właśnie wtedy Brytyjczycy zakochali się w młodej arystokratce, a światowe media w końcu ją dostrzegły. Wiele osób twierdzi też, że jest bardzo podobna do księżnej Diany. Jak przyznaje Kitty Spencer, nie spodziewała się, że jedna noc może tak wiele zmienić w jej życiu. Modelka dodaje też, że zainteresowanie mediów z jednej strony jej schlebia, a z drugiej, trochę ją przytłacza.

- W jedną noc zyskałam pół miliona obserwujących na Instagramie. wcześniej było ich 17 tysięcy. Obudziłam się rano i musiałam wyłączyć powiadomienia! – wyznała w jednym z wywiadów.

Kitty Spencer: kariera w modelingu

Od tamtej pory Kitty Spencer jest rozchwytywana. Tydzień po ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego została ambasadorką biżuterii marki Bulgari. W sierpniu wystąpiła w pokazie wiosennej kolekcji Dolce & Gabbana w Mediolanie, a jej międzynarodowa kariera nabrała tempa. Modelka pojawiła się na okładkach największych magazynów modowych, m.in. hiszpańskiej „Marie Claire”, „Elle Russia” czy brazylijskiej edycji „L’Officiel”. Obecnie Kitty dzieli swoje życie między Nowy Jork, Moskwę, Dubaj, Meksyk i Australię. Jak przyznaje, od listopada spędziła w Londynie łącznie może ze trzy noce. Teraz znów jest o niej głośno, bo właśnie została gwiazdą kwietniowego numeru „Harper’s Baazar USA”, któremu udzieliła obszernego wywiadu.

Kitty Spencer udziela się też charytatywnie. Jest ambasadorką organizacji Centrepoint, wspierającej bezdomną młodzież i patronem wojskowej organizacji charytatywnej Give Us Time. Pomagała też pozyskiwać fundusze Fundacji na rzecz AIDS założonej przez Eltona Johna i organizacji Save The Children.