Róże na tapecie, orchidee w wazonie, chabry na sofie? Wiosną 2017 mówimy tak kwiatom w naszym mieszkaniu. Nie musimy rzecz jasna  iść w maksymalizm, ale kwiatowe dodatki będą mile widziane. Najlepiej przemycić kwiatki na materiałach, poduszce czy tapecie. Nasza ekspertka, właścicielka Malabelle, Anna Rusiniak – Malinowska podpowiada jak to zrobić.

Czy kwiaty zawsze muszą być w angielskich klimatach?

Kocham kwiaty, w szczególności te zwykłe, polne. Chociaż peonie w delikatnym różu też skradły moje serce…

Kiedyś jednak wzór kwiatów kojarzyłam z kiczem. Przywoływał we mnie takie obrazy kwiatuszków na dzbanuszkach widywane na kiermaszach (które zresztą uwielbiam i mogłabym chodzić po nich godzinami).” , mówi stylistka.

Te dzbanuszki z kwiatuszkami mają swój własny charakter. Idealnie pasują do domków na wsi, gdzie jedziemy odpocząć. Domy nad jeziorami, drewniane bale to wszystko z takimi kwiatuszkami układa się w całość… ale kwiaty w mieście?”, dodaje Anna Rusiniak –Malinowska.

Czy kwiaty można przedstawić w oryginalny sposób?

Odpowiedź brzmi: tak – jeśli użyjemy tego wzoru z odpowiednim umiarem. Aktualnie propozycje na rynku są przepiękne, gustowne i z klasą. Najlepszym tego dowodem jest porcelana Pip Studio cała we wzorach natury oraz tapety tej samej marki.

Kwiaty we wnętrzach mogą prezentować się z wielką klasą i uciechą dla oka… mogą również namieszać w stylistyce i popsuć smak wnętrza. Wszystko musimy dobierać do klimatu, architektury i miejsca. Dobrze jest pamiętać, że kwiaty we wnętrzach są jak każdy inny element dekoracyjny, którym możemy podbić estetykę aranżacji lub ją całkowicie popsuć. Wszystko więc radzę aranżować z umiarem.”, podsumowuje ekspertka z Malabelle.

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ:

KOLOR ROKU PANTONE 2017 WE WNĘTRZACH

SPOSÓB NA MAŁĄ ŁAZIENKĘ EKSPERT RADZI